Yang: wierzę, że bitcoin może odgrywać ważną rolę w naszym społeczeństwie

opublikowano: 07-12-2017, 13:31
aktualizacja: 07-12-2017, 13:35

Bitcoin prawdopodobnie stanie się globalnym narzędziem na dobre, kiedy zostanie powszechnie uznany za walutę transakcyjną, twierdzi jeden z współzałożycieli Yahoo.

Bitcoin jako cyfrowa waluta jeszcze nie ma takiej pozycji, jeszcze nie jest w tym miejscu - powiedział Jerry Yang, który teraz kieruje AME Cloud Ventures w rozmowie z  CNBC w kuluarach Fortune Global Forum w Guangzhou w Chinach.

Jerry Yang
Zobacz więcej

Jerry Yang fot. Bloomberg

Osobiście jestem zwolennikiem tego, jaką rolę cyfrowa waluta może odgrywać w naszym społeczeństwie ... ale na razie wydaje się, że jest bardziej napędzana przez spekulacje inwestycyjne i „olśniewającą” potencjalną stopę zwrotu (zysk), niż faktem używania jej jako waluty transakcyjnej – dodaje Yang.

W czwartek bitcoin przekroczył kolejny psychologicznie kluczowy poziom 15 000 USD. Jako pierwsza odnotowała to platforma Coinbase, gdzie o godz. 11.00 czasu polskiego kurs doszedł do wartości 15200 USD. Tymczasem ta krypto waluta rozpoczynała bieżący rok poniżej poziomu 1000 USD. 

Spektakularny wzrost bitcoina w zakresie wartości rynkowej oznacza, że obecnie znajduje się pośród 20 akcji największych spółek z indeksu S & P 500 - o wartości szacowanej na ponad 250 mld USD.

Chociaż Yang jest zwolennikiem bitcoina, wielu ekonomistów, finansistów i analityków jest wobec tej wirtualnej waluty sceptycznie nastawionych.

Zdaniem Jamie Dimona, prezesa banku JPMorgan Chase, to zwykłe „oszustwo”, które w końcu będzie musiało wybuchnąć. Z kolei Michael Novogratz, inwestor walutowy i były menedżer funduszu hedgingowego Fortress uważa, że krypto waluty takie jak bitcoin stają się „największą bańką spekulacyjną naszego życia”. Przewiduje przy tym, że wartość bitcoina może dojść do poziomi 40 tys. USD do końca przyszłego roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu