Czytasz dzięki

Yardeni: najgorsze chyba już za nami

opublikowano: 26-08-2020, 08:33

Zdaniem weterana rynków kapitałowych, Eda Yardaniego, prawdopodobnie najgorsze uderzenie pandemii koronawirusa dobiegło końca. Uważa, że powinniśmy już obserwować poprawę kondycji spółek, szczególnie w kontekście generowanych przez nie przychodów.

Można zaryzykować twierdzenie, że drugi kwartał był najniższy zarówno pod względem przychodów, jak i zysków – powiedział prezes  i założyciel Yardeni Research. 

Ed Yardeni
Zobacz więcej

Ed Yardeni fot. Bloomberg

Podkreślił, że ostatnie dane, dotyczące sprzedaży detalicznej (w tym wyniki największych sieci handlowych) oraz nowych domów i tych z rynku wtórnego były nadspodziewanie mocne.

W opinii rynkowego guru, poszczególne gospodarki dość dobrze wychodzą z recesji „wymuszonej” lockdownem.

Yardeni zgadza się z wcześniejszym raportem Citi Private Bank, w którym podkreślono skuteczność bodźców rządowych mających przeciwdziałać najgorszym skutkom recesji wywołanej pandemia koronawirusa. Podziela pogląd, że mamy do czynienia z bardzo ostrą formacją „V” wychodzenia z kryzysu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane