Yardeni: Trump wygra wojnę handlową z Chinami, akcje będą nadal drożeć

opublikowano: 10-09-2018, 09:54

Weteran Wall Street Ed Yardeni przekonuje, że inwestorzy powinni pozostać na rynku akcji, który nadal będzie rósł. Przekonuje także, że prezydent Donald Trump wygra wojnę handlową z Chinami.

Pomimo największego od dwóch miesięcy tygodniowego spadku S&P500, szef Yardeni Research Inc. zwraca uwagę, że rynek utrzymuje się rekordowo wysoko po tym jak pokaźnie wzrósł od początku lutego po wcześniejszej „mini zapaści”. Yardeni spodziewa się dalszej poprawy wyników amerykańskich spółek, które w drugim kwartale wzrosły o 25 proc. w ujęciu rocznym, najmocniej od trzeciego kwartału 2010 roku. Yardeni prognozuje, że do końca 2018 roku S&P500 wzrośnie do 3100 pkt. Obecnie ma wartość 2871 pkt. Przekonuje, że doskonałe wyniki spółek powinni stłumić obawy wynikające z pogorszenia sytuacji gospodarek wschodzących oraz potencjalnego zaostrzenia globalnego konfliktu handlowego.

Ed Yardeni
Zobacz więcej

Ed Yardeni Bloomberg

- Moim zdaniem wojna handlowa będzie miała „bycze” rozstrzygnięcie. A kryzysy na rynkach wschodzących pojawiają się i znikają – napisał Yardeni.

Oczekuje zwycięstwa Donalda Trumpa w wojnie handlowej z Chinami i wywalczenia „uczciwszego handlu i mniejszego protekcjonizmu, co uruchomi epicki wzrost”.

Yardeni przekonuje, że polityka Trumpa jest dobra dla gospodarki pomimo „nieortodoksyjnego” podejścia prezydenta. 

- W szaleństwie Trumpa jest metoda – napisał weteran Wall Street parafrazując słowa Hamleta. – Różnica jest tym razem taka, że spodziewam się szczęśliwego zakończenia niż u Szekspira – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu