Yellen ostrzega o osiągnięciu w październiku limitu zadłużenia USA

opublikowano: 08-09-2021, 18:18

Sekretarz skarbu Janet Yellen ostrzegła, że Departament Skarbu prawdopodobnie wyczerpie możliwość uniknięcia naruszenia limitu zadłużenia długu federalnego w pewnym momencie w październiku.

- Bazując na najlepszych i najnowszych danych, najprawdopodobniejszy wynik jest taki, że gotówka i specjalne środko będą wyczerpane podczas października – napisała Yellen w środę w liście do liderów Kongresu USA.

Janet Yellen, fot. Bloomberg
Janet Yellen, fot. Bloomberg

Liderzy Senatu i Izby Reprezentantów oświadczyli w odrębnych wypowiedziach, że dostrzegają wiele opcji rozwiązania problemu limitu zadłużenia. Nie podali jednak żadnych szczegółów.

Październikowy termin jest trochę późniejszy od wcześniej podawanego przez Departament Skarbu. W lipcu Yellen ostrzegała, że limit zadłużenia może być osiągnięty niedługo po zakończeniu przerwy wakacyjnej Kongresu we wrześniu.

Limit zadłużenia federalnego, wynoszący 28,4 bln USD, został przywrócony po dwuletnim zawieszeniu na początku sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane