Yellen: stymulacja spowoduje „bardzo mocne” odbicie gospodarki USA

opublikowano: 08-03-2021, 15:57

Sekretarz skarbu Janet Yellen jest przekonana, że pakiet stymulacyjny wartości 1,9 bln USD da potężny impuls wzrostowy amerykańskiej gospodarce, informuje Reuters.

Yellen, w przeszłości szefowa banku centralnego USA, już wcześniej sygnalizowała, że oczekuje bardzo dużego ożywienia gospodarczego dzięki stymulacji przygotowanej przez administrację Joe Bidena. Pakiet został uchwalony w weekend przez Senat. Wcześniej przegłosowała go Izba Reprezentantów.

Janet Yellen, fot. Bloomberg
Janet Yellen, fot. Bloomberg

- To ustawa, która naprawdę zapewni Amerykanom pomoc, której potrzebują do przejścia na drugą stronę pandemii. Oczekujemy, że te środki napędzą bardzo mocne odbicie gospodarcze – powiedziała Yellen w MSNBC.

Sekretarz skarbu podkreśliła jednocześnie, że stymulacja, zawierająca m.in. wypłatę Amerykanom po 1,4 tys. USD, nie rozwiąże wieloletniego problemu USA, którym jest rosnąca nierówność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane