Yellen: USA doświadczają kryzysu historycznej skali

opublikowano: 02-12-2020, 06:29

Janet Yellen, która ma zostać sekretarzem skarbu w administracji Joe Bidena, uważa za konieczne pilne działania zapobiegające samowzmacniającemu pogłębianiu się kryzysu w USA, informuje Reuters.

- To tragedia Ameryki i najważniejsze jest pilne podjęcie działań. Ich brak spowoduje samowzmacniające się pogłębienie kryzysu i jeszcze większą dewastację – powiedziała Yellen.

Była szefowa Fed zwróciła uwagę, że pandemia uderzyła najmocniej w najbiedniejszych Amerykanów. Podkreśliła konieczność zapewnienia, że proces uzdrawiania gospodarki obejmie wszystkich.

Reuters przypomina, że Yellen, a także doradcy ekonomiczni prezydenta-elekta Joe Bidena opowiadali się za stymulacją fiskalną maksymalizującą zatrudnienie, zmniejszającą nierówność, a także wspierającą kobiety i mniejszości etniczne, najmocniej poszkodowane przez kryzys spowodowany przez pandemię.

Janet Yellen, fot. Bloomberg
Janet Yellen, fot. Bloomberg

- Jako sekretarz skarbu zobowiązuję się pracować każdego dnia na rzecz odbudowania marzeń wszystkich Amerykanów – powiedziała Yellen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane