YouTube skasował ostatnio 8,3 mln filmików

ŁO
aktualizacja: 27-04-2018, 07:36

Należący do koncernu Alphabet serwis wideo ujawnia skalę procesu moderacji treści. Tym samym chce się bronić przed krytyką.

YouTube twierdzi, że w okresie od października do grudnia poprzedniego roku usunął prawie 8,3 mln filmów, które naruszały wytyczne.

POTENTAT WIDEO:
Zobacz więcej

POTENTAT WIDEO:

Susan Wojcicki nie może narzekać na brak zadań, bo YouTube ma już na świecie ponad miliard użytkowników, którzy każdego dnia oglądają w sumie miliard godzin materiałów wideo. Nie wszyscy są po stronie dobra i prawdy. Fot. Bloomberg

Serwis chce pokazać, że walczy z niewłaściwymi materiałami, w tym wideo z aktami przemocy i treściami nawołującymi do nienawiści.  

- Większość z tych ponad 8 mln filmów to spam lub materiały publikowane przez osoby, które próbują przesłać treści dla dorosłych i stanowią ułamek procenta wszystkich wyświetleń YouTube’a w tym okresie - informuje serwis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / YouTube skasował ostatnio 8,3 mln filmików