YouTube skasował ostatnio 8,3 mln filmików

ŁO
opublikowano: 27-04-2018, 06:32
aktualizacja: 27-04-2018, 07:36

Należący do koncernu Alphabet serwis wideo ujawnia skalę procesu moderacji treści. Tym samym chce się bronić przed krytyką.

YouTube twierdzi, że w okresie od października do grudnia poprzedniego roku usunął prawie 8,3 mln filmów, które naruszały wytyczne.

Susan Wojcicki nie może narzekać na brak zadań, bo YouTube ma już na świecie ponad miliard użytkowników, którzy każdego dnia oglądają w sumie miliard godzin materiałów wideo. Nie wszyscy są po stronie dobra i prawdy.
Zobacz więcej

POTENTAT WIDEO:

Susan Wojcicki nie może narzekać na brak zadań, bo YouTube ma już na świecie ponad miliard użytkowników, którzy każdego dnia oglądają w sumie miliard godzin materiałów wideo. Nie wszyscy są po stronie dobra i prawdy. Fot. Bloomberg

Serwis chce pokazać, że walczy z niewłaściwymi materiałami, w tym wideo z aktami przemocy i treściami nawołującymi do nienawiści.  

- Większość z tych ponad 8 mln filmów to spam lub materiały publikowane przez osoby, które próbują przesłać treści dla dorosłych i stanowią ułamek procenta wszystkich wyświetleń YouTube’a w tym okresie - informuje serwis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu