Z chemią w przyszłość

Materiał partnera
opublikowano: 17-11-2017, 00:00
aktualizacja: 24-11-2017, 12:15

Innowacyjność jest jednym z głównych wątków trwającego właśnie w Jasionce koło Rzeszowa Kongresu 590. Dla polskiej chemii jest warunkiem koniecznym dalszego rozwoju

Chemia ma zbyt wielki potencjał, aby pełnić jedynie rolę wspierającą lub uzupełniającą wobec innych dziedzin gospodarki. Branża jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu, bez której inne nie mogłyby działać.

Kongres 590 w podrzeszowskiej Jasionce to dobra okazja do rozmów. Reprezentanci Grupy Azoty oficjalnie zainicjowali tam współpracę z KGHM Polska Miedź i Ursusem.Uczestniczą też w panelach i dyskusjach dotyczących m.in. współpracy nauki z biznesem i polskiego rolnictwa. [FOT. MACIEJ GOCLON]
Wyświetl galerię [1/2]

OWOCNE SPOTKANIE

Kongres 590 w podrzeszowskiej Jasionce to dobra okazja do rozmów. Reprezentanci Grupy Azoty oficjalnie zainicjowali tam współpracę z KGHM Polska Miedź i Ursusem.Uczestniczą też w panelach i dyskusjach dotyczących m.in. współpracy nauki z biznesem i polskiego rolnictwa. [FOT. MACIEJ GOCLON]

— Potrzebuje jednak usprawnienia procesu legislacji, wzmocnienia konkurencyjności, zwiększania innowacyjności oraz umocnienia wizerunku, jako ważnego elementu rozwoju polskiej gospodarki — uważa dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Kongres 590 to doskonała okazja, aby te wszystkie potrzeby zaadresować do szerszego grona odbiorców, wśród których znajdują się przedstawiciele nauki, polityki, administracji publicznej, małego i wielkiego i biznesu. I właśnie ten wielki biznes grał w pierwszym dniu Kongresu pierwsze skrzypce. W Jasionce doszło bowiem do podpisania przez Grupę Azoty listów intencyjnych zapowiadających współpracę z liderami w swoich branżach: Ursusem i KGHM Polska Miedź. Obie inicjatywy zapowiadają wspólne wdrożenia w zakresie badań i rozwoju. Eksperci Grupy brali również udział w licznych debatach na temat elektromobilności, współpracy nauki z biznesem czy polskiej produkcji rolnej.

Dzisiaj, w drugim dniu Kongresu, pod hasłem „Nowa chemia — polski przemysł chemiczny u progu technologicznego przełomu” odbędzie się panel autorski Grupy Azoty. Największa krajowa firma z tej branży do dyskusji na temat przyszłości chemii zaprosiła przedstawicieli startupów, ośrodków naukowych i ośrodków badawczych. Rozmówcy będą starali się odpowiedzieć na pytania— jak stymulować innowacyjność i jak zwiększać konkurencyjność w branży chemicznej. Jak wykorzystać ogromny potencjał, który tkwi w polskiej nauce? Jak pobudzić innowacyjność polskich przedsiębiorstw, żeby nie zostać w tyle? I co najważniejsze, kiedy doczekamy się pierwszego przełomowego rozwiązania w polskiej chemii, które uda się skomercjalizować na dużą skalę?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu