Z ciepłowni do OLPP

PJ
23-12-2009, 00:00

Właściciel baz paliwowych ma nowego prezesa. Marek Beroud przyszedł z... Vattenfalla.

Właściciel baz paliwowych ma nowego prezesa. Marek Beroud przyszedł z... Vattenfalla.

Rada nadzorcza Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP) powołała wczoraj Marka Berouda na stanowisko prezesa spółki. Nowy szef ostatnio zawodowo związany był z energetyką. Pełnił obowiązki dyrektora Departamentu Rynku Ciepła w Vattenfall Heat Poland, czyli dawnych Elektrociepłowniach Warszawskich.

W tym roku to już druga zmiana na fotelu prezesa OLPP. W maju ze stanowiskiem pożegnał się Wojciech Włodarczyk, po którym p.o. prezesa został Andrzej Kania.

Motywów tej decyzji nie podano. Nieoficjalnie mówiło się, że była związana z planowanym włączeniem OLPP do Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) Przyjaźń.

PERN przejął udziały 10 listopada. Ministerstwo Skarbu Państwa argumentowało, ze utworzenie silnej grupy kapitałowej przyczyni się do obniżenia kosztów funkcjonowania spółek i ułatwi planowane ich połączenie. Część analityków obawia się jednak, że fuzja ograniczy konkurencję w logistyce paliw.

OLPP zajmuje się składowaniem paliw, w tym zapasów obowiązkowych i rezerw państwowych oraz ich dystrybucją do bieżącej konsumpcji. Łączna pojemność zbiorników OLPP to około 1,8 mln m sześc., najwięcej w kraju. Spółka dysponuje 22 bazami w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Z ciepłowni do OLPP