Z JustChopped będziesz gotować jak szef kuchni

opublikowano: 28-04-2017, 17:01

JustChopped pomoże wyczarować dobry obiad lub kolację – wybrać trzeba tylko potrawę, przepis i składniki firma sama dostarczy do domu.

Start-up Just Chopped chce przekonać klientów, którzy rzadko gotują lub mają niewiele czasu na robienie zakupów, że przyrządzanie posiłków może być dobrą zabawą. Ułatwia zadanie i dostarcza już przygotowaną i odmierzoną porcję składników, podsuwa również przepis. Zestawy można zamówić na stronie internetowej projektu. Zostaną dostarczone bezpośrednio do domu klienta. 

Spółka jest obecna na rynku około roku. Obecnie realizuje kilkadziesiąt zamówień tygodniowo. Firma działa głównie w Poznaniu i okolicach, ale swoje zestawy dostarcza również do Warszawy, Krakowa, Katowic i Łodzi
Zobacz więcej

Spółka jest obecna na rynku około roku. Obecnie realizuje kilkadziesiąt zamówień tygodniowo. Firma działa głównie w Poznaniu i okolicach, ale swoje zestawy dostarcza również do Warszawy, Krakowa, Katowic i Łodzi ARC

- Nasi klienci zestawy najchętniej zamawiają przed weekendem. Gotowanie z nami traktują jako formę zabawy i sposób na przyjemne spędzenie czasu. Istotne jest również to, że otrzymują wysokiej  jakości składniki – zaznacza Borys Baran, prezes JustChopped. 

Z uśmiechem dodaje, że z ich instrukcją i składnikami dobry posiłek przygotuje nawet osoba, która na co dzień przypala wodę na herbatę. Ale oferta dostosowana jest także do miłośników gotowania. 

Z dostawą do domu

Spółka jest obecna na rynku około roku. Obecnie realizuje kilkadziesiąt zamówień tygodniowo. Firma działa głównie w Poznaniu i okolicach, ale swoje zestawy dostarcza również do Warszawy, Krakowa, Katowic i Łodzi.

- Obecnie obsługujemy grono stałych klientów, jednak cały czas pozyskujemy nowych. Część trafia do nas z wyszukiwań w internecie czy reklam w social mediach, ale widzimy też, że obecni klienci polecają nas swoim znajomym. Pozyskanie klientów to nadal spore wyzwanie ze względu na fakt, że nasz produkt jest nowością na rynku – mówi Borys Baran. 

Poza obecnie realizowaną formułą sprzedaży, JustChopped testuje również model subskrypcyjny, w ramach którego klienci po opłaceniu abonamentu będą otrzymywać regularne dostawy produktów. W takim układzie dostarczane zestawy będą stanowić dla zamawiających niespodzianką (dobieraną na podstawie wcześniej określonych preferencji lub na bazie wskazanego, głównego składnika potrawy).

Nowość na rynku

JustChopped jest start-upem rozwijanym pod skrzydłami funduszu SpeedUp Venture Capital. 

- Tego rodzaju usługi działają bardzo dobrze w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Pierwsze miejsce na liście najszybciej rozwijających się firm w Europie przygotowanej przez Financial Times zajął w tym roku właśnie niemiecki odpowiednik JustChopped. W naszej opinii jest to perspektywiczny biznes i zdecydowaliśmy się w niego zainwestować. Oczywiście wciąż słyszymy pytanie, czy u nas nie jest za wcześnie na takie koncepty, szczególnie, że konsument w naszym kraju mocno kontroluje własne wydatki. Widzimy jednak wyraźnie, że w Polsce bardzo dynamicznie rośnie rynek restauracyjny, ludzie wydają coraz więcej pieniędzy na jedzenie, chcą być bardziej świadomi tego, co jedzą i doskonalą swoje umiejętności kulinarne. To jest szansa dla JustChopped, który pozwala przygotować ciekawe potrawy, poznawać nowe smaki, doskonalić sztukę gotowania i ułatwia zdobycie składników – wyjaśnia Bartek Gola, partner zarządzający SpeedUp Group.

Teraz przed JustChopped pojawia się kolejne wyzwanie. Firma w maju wystartuje z akcją crowdfundingową na platformie Beesfund.

- Chcemy pozyskać 420 tys. zł na dalszy rozwój projektu. Pieniądze planujemy przeznaczyć  w dużej mierze na działania marketingowe oraz dalsze skalowanie sprzedaży. Będziemy również wdrażać testowany obecnie system subskrypcyjny. Pracujemy również nad aplikacją mobilną z uproszczonym sposobem zamawiania „one click to order” oraz poszerzaniem dostępności produktów w kolejnych miastach – wyjaśnia Borys Baran. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu