Z każdym rokiem rośnie liczba incydentów związanych z phishingiem?

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 05-06-2013, 00:00

Zagrożenie to, czyli wyłudzanie ważnych osobistych informacji (np. haseł albo szczegółów dotyczących konta w banku), szerzy się zarówno w tradycyjnej formie, polegającej na tworzeniu stron podszywających się pod banki czy sklepy internetowe, jak i w postaci złośliwego oprogramowania potrafiącego modyfikować zawartość stron bankowych odwiedzanych przez użytkownika. W 2012 roku CERT Polska, działający w ramach NASK zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet, przyjął aż 5335 zgłoszeń przypadków phishingu w polskich sieciach. Dotyczyły one 2576 adresów URL w 1026 domenach, w tym 673 z końcówką .pl.

Aby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie ICT, wysłuchać światowej klasy ekspertów i poznać najnowsze trendy w zabezpieczeniach teleinformatycznych, już dziś warto zarejestrować się jako uczestnik organizowanej przez NASK i CERT Polska XVII międzynarodowej konferencji SECURE, która odbędzie się 9-10 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Szczegółowe informacje: www.secure.edu.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu