Z kwalifikacją zawodową zajdziesz wyżej

Materiał sponsorowany
opublikowano: 24-06-2013, 00:00

Finansista, który ma ambicje wspiąć się na szczyty zawodowej kariery, nie obejdzie się dziś bez potwierdzonej certyfikatem kwalifikacji zawodowej.

Coraz częściej możliwość wylegitymowania się dyplomem, np. ACCA, jest nie tyle elementem budującym przewagę nad konkurentami, ile warunkiem dopuszczenia do rekrutacji na najwyższe stanowiska menedżerskie w działach finansów czy wręcz zarządach firm. Co ważne, kwalifikacja daje nie tylko możliwości szybszego awansu i budowania ambitnej ścieżki kariery, ale również przekłada się bardzo wymiernie na wysokość wynagrodzenia.

Obraz całości

Kwalifikacje zawodowe to dziś warunek, bez którego nie można marzyć o udziale w rekrutacjach na najwyższe stanowiska w działach finansowych. Dlaczego pracodawcy przywiązują do nich tak dużą wagę?

— Kwalifikacje zawodowe udowadniają zdobycie konkretnych kompetencji, potwierdzają, że dana osoba ma najwyższej klasy wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania finansami. Dzięki temu firma, rekrutując menedżera, może skupić się na jego osiągnięciach zawodowych, kompetencjach przywódczych i zdolnościach strategicznych — mówi Magdalena Hernandez, dyrektor zarządzająca ACCA Polska, największej na świecie organizacji zrzeszającej dyrektorów finansowych i osoby zarządzające finansami firm. ACCA pomaga swoim członkom budować kariery, bo zapewnia szeroką i kompleksową wiedzę.

— Kurs i kwalifikacja ACCA daje nie tylko wiedzę z obszaru szeroko pojętych finansów, ale także umożliwia szerokie spojrzenie na działalność firmy. Czyni z księgowego dyrektora finansowego — mówi Joanna Piętowska, dyrektor zarządzający w JPP Investments, członek ACCA.

— Bez tego, czego nauczyła mnie ACCA, z pewnością tak daleko bym nie zaszła. Bardzo istotna okazała się przykładowo umiejętność przekazywania wiedzy stricte finansowej inwestorom. Można powiedzieć, że ACCA uczy, jak tłumaczyć język finansów na język biznesu — podsumowuje Joanna Piętowska. Również dla Tomasza Koniecznego, partnera w PwC i członka ACCA, kwalifikacja była pomocna w budowaniu kariery.

— Z biegiem czasu doceniam kursy spoza zakresu finansów, na przykład z zarządzania strategicznego. Wiedza, którą zdobyłem podczas procesu kwalifikacji, to przekrój tego, co sprawny, wykształcony menedżer powinien wiedzieć — mówi. Kwalifikacja zawodowa wzbogaca w naturalny sposób doświadczenie zdobywane wraz z rozwojem kariery.

— Bardzo ważne jest to, że ACCA buduje system egzaminowania oparty na rozwiązywaniu zadań problematyczych, a zatem uczy działania w praktyce — potwierdza Tomasz Konieczny. Jak podkreśla Magdalena Hernandez, osoby zajmujące się rekrutacją na stanowiska menedżerskie doskonale zdają sobie dodatkowo sprawę z tego, że członkostwo w ACCA zobowiązuje. — Osoby zrzeszone w naszej organizacji są zobowiązane do nieustannego samodoskonalenia, podnoszenia poziomu umiejętności zawodowych. Można zatem mieć pewność, że członek ACCA, który zrobił kwalifikacje nawet wiele lat temu, ma bieżącą, jak najbardziej aktualną wiedzę z obszaru finansów — mówi Magdalena Hernandez.

W sieci relacji

ACCA to nie tylko kwalifikacja zawodowa i dyplom. To także międzynarodowa organizacja, która na co dzień zrzesza osoby legitymujące się certyfikatem. Członkostwo w ACCA to konferencje, warsztaty i mniej formalne spotkania dające możliwość zawierania znajomości, które przekładają się na budowanie relacji. Osoby zrzeszone w organizacji przeważnie zajmują wysokie stanowiska. Uczestnictwo w takim gronie może być źródłem wielu korzyści zarówno dla osób, jak i firm, które reprezentują.

— Kwalifikacja ACCA jest w Polsce bardzo rozpoznawalna. Posiadacze są dumni, dzielą się pomiedzy sobą wiedzą, rozmawiają, spotykają się. ACCA stara się w Polsce działać prężnie, organizując tę społeczność — dodaje Tomasz Konieczny. Jak podkreśla Magdalena Hernandez, poza kwestiami merytorycznymi i wsparciem sieci ACCA, ważnym czynnikiem motywującym do zdobycia kwalifikacji jest też aspekt finansowy.

— Według naszych danych, posiadanie osoby legitymujące się dyplomem ACCA osiągają średnio istotnie wyższe zarobki, niż osoby bez kwalifikacji — mówi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał sponsorowany

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu