Z lokatą na 3 miesiące

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl
opublikowano: 13-06-2016, 22:00

W rankingu lokat trzymiesięcznych Bankier.pl najwyżej są oferty Idea Banku, Plus Banku i PBS w Ciechanowie.

Oferta najlepszych lokat kwartalnych pozostaje od dłuższego czasu niezmienna. Stagnacja dotyka całego tego rynku. Jeśli banki decydują się na zmianę tabeli oprocentowania oferowanych depozytów, są to raczej cięcia, i tak już niewysokich, stawek. W czerwcu pojawiły się wprawdzie nieliczne promocje lokat nawiązujące do EURO 2016, jednak oferowane przez banki warunki nie deklasują konkurencji.

Lokaty na 3 miesiące wciąż pozostają jednymi z najlepiej oprocentowanych depozytów bankowych. Przy spełnieniu dodatkowych warunków, takich jak założenie konta czy wpłacenie nowych pieniędzy, można zyskać 4 proc. w skali roku.

Oferty bez takich wymagań będą jednak miały stawki wynoszące w najlepszym razie około 2,5 proc. w skali roku. Najwyższe stawki na trzymiesięcznej lokacie, podobnie jak w poprzednich miesiącach, nadal dostępne będą w Idea Banku i Plus Banku.

Osoby posiadające status nowego klienta mogą otrzymać tu 4 proc. w skali roku na lokacie kwartalnej. W przypadkach obu ofert wprowadzono ograniczenie kwotowe — obowiązują tylko dla kwot do 10 tys. zł oraz ilościowe — jeden klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

Drugie miejsce zestawienia najlepszych lokat kwartalnych z dodatkowymi warunkami należy do ofert mBanku i Banku SMART ze stawką 3,5 proc. w skali roku.

Podium zamyka oferta Banku Millennium z oprocentowaniem wynoszącym 3,25 proc. w skali roku. Do TOP5 lokat kwartalnych z dodatkowymi warunkami trafiła w czerwcu promocyjna propozycja Lokaty Piłkarskiej przygotowana w związku z EURO 2016 przez Credit Agricole Bank Polska.

Kibice zainteresowani propozycją lokaty kwartalnej na 3,20 proc. powinni się jednak spieszyć. Wyższe oprocentowanie będzie obowiązywało tylko klientów posiadających konto, którzy do 15 czerwca przystąpią do promocji poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony na fanpage’u Credit Agricole Bank Polska w serwisie społecznościowym Facebook, a następnie założą, do 10 lipca 2016 r., standardową 90-dniową lokatę terminową (stopa stała). Kto poszukuje lokaty kwartalnej niewymagającej spełnienia dodatkowych warunków, w czerwcu może w najlepszym razie liczyć na stawki wynoszące około 2,50 proc. w skali roku.

Liderem zestawienia najlepszych lokat trzymiesięcznych bez dodatkowych warunków jest w czerwcu PBS w Ciechanowie oferujący internetową lokatę bez konieczności wizyty w oddziale czy zakładania konta na 2,52 proc. w skali roku. Drugie miejsce w zestawieniu należy do nowej oferty Idea Banku — Lokaty Kwartalny Zysk ze stawką 2,40 proc. w skali roku, a trzecie — do Plus Banku ze stawką 2,15 proc. w skali roku.

Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat kwartalnych bez dodatkowych warunków wynosi w czerwcu 2,21 proc. i jest niższe niż przed miesiącem, kiedy wynosiło 2,33 proc. Stało się tak głównie za sprawą zakończenia przez Bank SMART promocji lokaty kwartalnej na 2,70 proc., która w maju znajdowała się na pierwszym miejscu zestawienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl

Polecane