Z lokatą na miesiąc

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl
opublikowano: 05-09-2016, 22:00

Na palcach jednej ręki można policzyć oferty lokat jednomiesięcznych, których oprocentowanie będzie wyższe niż 2 proc. w skali roku.

Nieco ponad 20 zł — tyle w miesiąc można dziś zarobić na najlepszych lokatach, wpłacając do banku 10 tys. zł. Najwyższe stawki dotyczą depozytów zakładanych zresztą zwykle kwoty, które tej bariery nie przekraczają. Najlepsza lokata miesięczna, oferowana przez Idea Bank, jeszcze w ubiegłym miesiącu miała stawkę wynoszącą 4 proc. w skali roku. Obecnie na Lokacie Happy dostępnej wyłącznie dla nowych klientów banku można uzyskać tylko 3,5 proc. Tyle samo oferuje Eurobank na depozycie Lokata Logujesz-Lokujesz, z której mogą skorzystać klienci tego banku, korzystający z aplikacji mobilnej. Trzecie miejsce zestawienia zajmuje PKO Bank Polski. Jest to również oferta kierowana wyłącznie do klientów banku korzystających z bankowości mobilnej. Na miesięcznej Lokacie w IKO uzyskają 2,25 proc. w skali roku. Pozostałe propozycje to stawki wynoszące poniżej 2 proc. w skali roku. Jeszcze niżej oprocentowane będą lokaty jednomiesięczne bez dodatkowych warunków. Także tu liderem rankingu jest Idea Bank. Na jednomiesięcznej Lokacie wrześniowej można uzyskać 2 proc. w skali roku bez konieczności zakładania konta, wpłacania nowych pieniędzy, korzystania z aplikacji mobilnej etc. Na drugim miejscu jest PlusBank z lokatą internetową na 1,65 proc., a trzecie zajmuje T-Mobile Usługi Bankowe. Pozostałe oferty będą już miały stawki poniżej 1,5 proc., a zysk z nich będzie symboliczny. Przy wpłaconej do banku na miesiąc kwocie 10 tys. zł będzie to często zaledwie kilka złotych odsetek. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl

Polecane