Z lokatą na pół roku

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
17-07-2017, 22:00

Lipiec to kolejny miesiąc, który przynosi pozytywne wieści zainteresowanym ulokowaniem pieniędzy na pół roku.

W poprzednim rankingu zadebiutował nowy okres Nest Lokaty Witaj, który kusi stawką 4 proc. w skali roku i wciąż jest elementem oferty Nest Banku. Również w tym zestawieniu nie zabrakło nowości, choć nie z tak wysokim oprocentowaniem — Lokata Deklasująca w BGŻOptima oferuje 2,30 proc. w skali roku. Nie jest to całkiem nowy produkt, jednak do tej pory bank skupiał się na krótszych okresach. Depozyt jest oferowany w ramach poszczególnych edycji. Obecna trwa do 26 lipca, jednak istnieje możliwość, że zakończy się wcześniej. Oferta jest limitowana, a liczba dostępnych lokat wynosiła 5 tys. Depozyt jest również dostępny na 3 miesiące ze stawką 2,20 proc. w skali roku. Półroczna Nest Lokata Witaj to nie koniec dobrych wiadomości od Nest Banku. Kolejnym krokiem była podwyżka na m.in. Nest Lokacie na Nowe Środki. Miesiąc temu można ją było założyć na 2 proc. w skali roku. Aktualne oprocentowanie wynosi 0,50 pkt. proc. więcej. Na podwyżkę postawił również BOŚ Bank. Oprocentowanie EKOlokaty Superprocentującej zostało podniesione z 1,95 proc. w skali roku do 2,05 proc. Natomiast Getin Bank 17 lipca podniósł stawkę 4-miesięcznej e-Lokaty na Nowe Środki z 2 proc. w skali do 2,20 proc., która może być alternatywą dla depozytów półrocznych.

Lider bez zmian

Najlepsza lokata półroczna dostępna po spełnieniu dodatkowych warunków w dalszym ciągu oferuje 4 proc. w skali roku. Nest Lokata Witaj od Nest Banku nie znalazła konkurencji drugi miesiąc z rzędu i tym samym zajmuje pierwszą pozycję w zestawieniu najlepszych ofert na 10 tys. zł z dodatkowymi warunkami. Proponowana stawka jest do osiągnięcia dla nowych klientów banku, którzy w pierwszej kolejności otworzą ROR oraz zrealizują wymóg dotyczący wpływu na konto. Nest Bank akceptuje wpływ wynagrodzenia w kwocie nie mniejszej niż 2,5 tys. zł zł lub wpływy na kontofirmowe w wysokości minimum 6 tys. zł, jednak w drugim przypadku wymagane będzie także opłacenie zaliczki podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego lub dokonanie płatności składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Limit depozytu to 10 tys. zł. W wariancie dla tych, których nie zadowala tak niski wkład, Nest Bank ma do zaoferowania 2,5 proc. w skali roku. Nest Lokata na Nowe Środki to oferta odpowiednia dla tych, którzy posiadają lub chcą założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Nest Banku oraz dysponują pieniędzmi, które będą uznane za nowe. Klienci, którzy nie są zainteresowani propozycją z pierwszego miejsca, mogą rozważyć Lokatę Cloud z oferty Idea Banku na 2,40 proc. w skali roku. Kryteria, które musi spełnić klient wybierający tę ofertę, są nieco inne niż u lidera zestawienia, choć niezmiennym warunkiem jest posiadanie konta osobistego. Pieniądze zostaną objęte oferowaną stawką, jeśli deponent zapewni na prowadzonym przez Idea Bank rachunku dodatkowe oszczędności w wysokości minimum 10 proc. wartości lokaty, które będzie utrzymywał przez cały okres jej trwania.

Bez limitu

Kolejna edycja Lokaty Deklasującej od BGŻOptima zamyka pierwszą trójkę rankingu ze stawką w wysokości 2,30 proc. w skali roku. Do tej pory lokata była dostępna przede wszystkim na 3 lub 4 miesiące, jednak tym razem bank poza depozytem kwartalnym wprowadził również ofertę na pół roku. Aby z niej skorzystać, konieczne będzie posiadanie lub założenie konta oszczędnościowego w banku oraz zdeponowanie nowych pieniędzy. Warunki lokaty są takie same niezależnie od wysokości wkładu. Posiadacze oszczędności, którzy nie zdecydują się na lokaty wymagające od nich np. skorzystania z powiązanych produktów bankowych, ulokowania nowych pieniędzy lub posiadania statusu nowego klienta, będą musieli liczyć się ze znacznie niższą stawką. Najwięcej można otrzymać na e-Lokatcie granatowej w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie (2,15 proc.). Inbank oferuje 2 proc., a Idea Bank 1,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Z lokatą na pół roku