Z lokatą na rok

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 21-11-2016, 22:00

Najbardziej zyskowne lokaty roczne oferują obecnie stawkę w wysokości 2,40 proc.

W przeciwieństwie do poprzednich miesięcy, które przynosiły ze sobą niekorzystne dla klientów zmiany w wysokości oprocentowania najlepszych lokat, czołówka zestawienia lokat 12-miesięcznych nie uległa znaczącym zmianom. Wciąż można liczyć na stawkę w wysokości 2,40 proc., o ile zdecydujemy się spełnić postawione przez bank wymogi.

Zmianie uległa natomiastwysokość oprocentowania najlepszej lokaty bez dodatkowych warunków. Po nieznacznym podniesieniu stawki przez jeden z banków wynosi obecnie 2,20 proc. Najwyższy zysk klient odnotuje, udając się do jednego z trzech banków. 2,40 proc. oferują Volkswagen Bank, Idea Bank oraz Toyota Bank. W każdym z nich niezbędne będzie założenie konta osobistego, przy czym decydując się na ofertę Idea Banku, konieczne będzie dysponowanie dodatkowym 1 tys. zł.

Wskazana kwota musi być utrzymywana na założonym rachunku bankowym do momentu upłynięcia terminu lokaty. Deponując 10 tys. zł na Lokacie 5 Plus w Volkswagen Banku, klient otrzyma 195,74 zł. Trochę mniej dostaną po roku ci oszczędzający, którzy wybiorą Lokatę Cloud lub Depozyt Plus. Jest to związane z wyznaczonym okresem kapitalizacji poszczególnych produktów. Podobnie jak przed miesiącem, drugie miejsce w zesta- -wieniu zajmuje EKOlokata z Bonusem od BOŚ Banku oferująca 2,30 proc. w skali roku. Lokata jest przeznaczona dla klientów, którzy założą kontoosobiste, a za zakupy będą płacić wydaną „debetówką”.

Wymagana kwota płatności bezgotówkowych nią dokonanych wynosi 300 zł miesięcznie. Co więcej, oferta wymaga utrzymywaniana prowadzonym rachunku określonej wysokości salda. Niespełnienie tych warunków powoduje obniżenie oprocentowania do 1,80 proc. Ostatnie miejsce w najlepszej trójce zajmuje Lokata nowe środki wprowadzona przez Bank Zachodni WBK na początku miesiąca. Za zdeponowanie 10 tys. zł na rok klient otrzyma 178,14 zł odsetek, a oprocentowanie wynosi 2,20 proc. Posiadanie konta osobistego nie jest wymagane, jednak zgodnie z nazwą lokaty — przekazane BZ WBK pieniądze muszą zostać uznane przez bank za nowe.

Najlepsza lokata roczna bez dodatkowych warunków (Lokata nr 1 w Idea Banku) ma również oprocentowanie w wysokości 2,20 proc. W poprzednim miesiącu jej oprocentowanie wynosiło 2,15 proc. Drugie miejsce w rankingu w dalszym ciągu zajmują Getin Bank (e-Lokata Progresywna) oraz Toyota Bank (Lokata standardowa). Oprocentowanie przez nie oferowane nie zmieniło się w stosunku do października i wynosi 2,05 proc. Pierwszą trójkę zamyka Lokata internetowa w PlusBanku ze stawką 1,85 proc.

2,2 proc. Na takie odsetki można liczyć na najlepszej na rynku lokacie rocznej, której założenie nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu