Z lokatą na trzy miesiące

Monika Dekrwicz Bankier.pl
opublikowano: 13-03-2017, 22:00

Najlepsza lokata kwartalna na 10 tys. zł bez dodatkowych warunków ma stawkę 2,05 proc.

Klienci, którzy nie planują zapuścić w danym banku korzeni poprzez założenie konta osobistego, lub ci, którzy zdążyli już to zrobić wcześniej, tracąc status nowego klienta, nie zostaną przez banki szczególnie potraktowani. Najlepsza lokata kwartalna na 10 tys. zł ma stawkę 2,05 proc. w skali roku i jest dostępna w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie.

E-Lokata oranżowa po trzech miesiącach przyniesie zysk wynoszący prawie 42 zł. Wiceliderem zestawienia jest Getin Bank z e-Lokatą Tradycyjną oprocentowaną na 1,85 proc. w skali roku, a trzecie miejsce należy do dwóch propozycji ze stawką 1,80 proc. w skali roku, czyli Lokaty NR 1 od Idei Banku oraz Lokaty Profitable od Lion’s Banku. Zamożniejszemu klientowi banki przedstawią trochę inną ofertę.

Nie znaczy to, że będzie ona korzystniejsza. Najlepszą ofertę dla posiadacza 100 tys. zł ma obecnie Idea Bank, oferując na lokacie Happy Plus 3 proc. Aby założyć depozyt, należy być jednak nowym klientem. Drugą pozycję w zestawieniu zajmuje Lokata Bezkompromisowa z oferty BGŻOptima. Stawka na depozycie wynosi 2,50 proc. w skali roku i będzie dostępna dla nowych klientów, którzy otworzą równocześnie konto oszczędnościowe.

Dodatkowym parametrem lokaty jest możliwość zerwania depozytu przed czasem bez obaw o wypracowany zysk. Trzecie miejsce należy do Lokaty Fortune w Lion’s Banku, gdzie stawka wynosi 2,35 proc. w skali roku. Z oferty mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również ci, którzy posiadają już rachunek osobisty w banku. ROR w Lion’s Banku jest jednym z dwóch warunków uprawniających do skorzystania z oferty. Drugi z nich to posiadanie dodatkowych oszczędności wynoszących 10 proc. wartości lokaty, które należy utrzymywać na nieoprocentowanym koncie przez trzy miesiące.

Ci, którzy dysponują mniejszym kapitałem i godzą się na spełnienie określonych warunków, na najwyższe oprocentowanie mogą liczyć w Nest Banku (Nest Lokata Witaj) lub w PlusBanku (Lokata na start), oferujących 4 proc. w skali roku. W obu przypadkach konieczne będzie założenie konta. Pierwsza z instytucji kieruje promocję do nowych klientów, natomiast oferta w PlusBanku jest dla tych, którzy nie korzystali do tej pory z innych produktów depozytowych banku.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmują Idea Bank (Lokata Happy) oraz mBank (Lokata dla nowych klientów) ze stawką o 0,50 pkt. proc. niższą od liderów. Oba banki są skłonne otworzyć rachunek lokaty, jeśli klient spełnia warunek posiadania statusu nowego klienta. mBank wymaga także założenia konta osobistego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrwicz Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu