Z nauki do biznesu

  • Marta Bellon
opublikowano: 22-11-2012, 00:00

Przedsiębiorcy będą mieli okazję nawiązać współpracę z aspirującymi naukowcami. Na Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory.

Wystartował pierwszy etap Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory, kojarzącego uczniów i studentów o międzynarodowych aspiracjach naukowych z firmami. Uczniowie i studenci mogą zgłaszać projekty z nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych i społecznych. Autorzy pięciu najlepszych wezmą udział w tzw. RE(x)-ch, czyli finałach regionalnych edycji festiwalu. Najwyżej ocenione prace przejdą do Finału Festiwalu E(x)plory, który odbędzie się w kwietniu 2013 r. w Gdyni. W tym wydarzeniu wezmą udział przedsiębiorcy — będą mieli okazję zapoznać się z prezentacjami finalistów, a następnie zaprosić ich na staż. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od przedstawicieli biznesu zainteresowanych współpracą z młodymi naukowcami.

— Chcemy, aby Festiwal E(x) plory był wydarzeniem, które pozwala najbardziej innowacyjnym firmom działającym w Polsce wspierać najbardziej utalentowanych młodych polskich naukowców. To szansa, aby pokazać, jak odkrycia naukowe przekładają się na biznes — konkretne produkty czy rozwiązania — mówi Alicja Gierat, koordynator festiwalu. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na największych międzynarodowych konkursach dla młodych naukowców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu