Z Paryża zniknie restauracja dla golasów

  • DI
opublikowano: 09-01-2019, 22:00

Jedyna paryska restauracja dla nudystów „O’Naturel” 16 lutego definitywnie zamknie podwoje — powiadomili „z wielkim żalem” na stronie internetowej właściciele lokalu za białymi zasłonami w spokojnej bocznej uliczce 12. Dzielnicy.

Zostanie zamknięty z powodu zbyt małej liczby klientów. W otwartym w listopadzie 2017 r. lokalu po zostawieniu w szatni ubrań i komórek klienci w stroju Adama lub Ewy delektowali się kuchnią „bistronomiczną”, płacąc za trzy dania 39-49 EUR. „Bistronomique” to neologizm ukuty z wyrazów bistro i gastronomia, a oznacza wszelkiego rodzaju bary podające wyrafinowane dania. W „O’Naturel” podawano m.in. homary, foie gras i ślimaki z natką pietruszki w śmietankowym sosie.

Zapowiedź likwidacji nie zaskoczyła Cedrica Amato, stałego klienta, wiceszefa liczącego 80 tys. członków Paryskiego Stowarzyszenia Nudystów. Według niego jest „o wiele za wcześnie” na taką restaurację. Miejski nudyzm musi „przejść przez efemeryczne doświadczenia związane z przyjemnością i dzieleniem się”. Tak było z wizytą naturystów w paryskim muzeum Palais de Tokyo w maju 2018 r., kiedy 160 nudystów w grupkach podziwiało dzieła Neila Beloufy’ego, Kadera Attiiego, Jean-Jacques’a Lebela. W 2017 r. strefę dla nudystów wydzielono też w jednym z największych paryskich parków — Bois de Vincennes. Według FNN, Francuskiej Federacji Nudystów, liczba Francuzów określających się jako nudyści wzrosła w ciągu ostatnich czterech lat o 50 proc. i wynosi około 2,7 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu