Z PKN Orlen trzeba ostrożniej

Dariusz Karolak
opublikowano: 02-05-2001, 00:00

Z PKN Orlen trzeba ostrożniej

Wyniki PKNOrlen za I kw. mocno zaskoczyły i wystraszyły giełdową brać. Nagle okazało się, że nie wszyscy wyjechali na urlopy i na zbyciu po okazyjnych cenach znalazło się ponad 900 tys. akcji. Czarny długi i gruby korpus dzienny strącił kurs do przełamanej linii szyi potrójnego dna, teoretycznie wyczerpując krótkoterminowy potencjał spadkowy, co odważnych inwestorów może skłonić do spekulacyjnych zakupów.

Z drugiej strony wyniki nie uzasadniające wysokich wynagrodzeń władz spółki, stwarzają komfortową sytuację dla inwestorów zamierzających skupić duże pakiety, liczących na dobre ceny gdyby SP sprzedał swój pakiet OMV. Szybkie oscylatory zgodnie wygenerowały sygnały sprzedaży, które mogą okazać się spóźnione, bo już wczoraj rynek stał się wyprzedany. Od bieżących cen w dół jest więcej wsparć niż w górę oporów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Z PKN Orlen trzeba ostrożniej