Z rynku wieje pesymizmem

MWIE
09-05-2011, 20:14

Indeks nastrojów 3 spółek wskazuje na brak zainteresowania inwestorów kupowaniem akcji, co zmniejsza szanse na poprawę koniunktury wśród małych spółek.

W ciągu ostatnich 5 sesji najbardziej ucierpiały blue-chipy, które przeceniono o 1,8 proc., oraz

najmniejsze spółki, które posiadają największą wagę w nieważonym indeksie cenowym (-1,9 proc.). W ich przypadku to o tyle niepokojące, że słabe wyniki trudno zrzucić na karb korekty rynkowej. Indeks w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wzrósł o zaledwie 3 proc., wyraźnie odstając od pozostałych wskaźników.

Z rynku wieje pesymizmemZ rynku wieje pesymizmem
Indeks cenowy prazełamał linię trwającego od półtora roku powolnego trendu wzrostowego.

Dodatkowo na niekorzyść posiadaczy małych spółek przemawia przełamanie przez wspomniany wskaźnik linii trendu wzrostowego, w której obronie można było się doszukiwać szans na wzrosty. Jeżeli nie powróci on ponad znajdujący się o 1,2 proc. wyżej poziom 970 punktów, spodziewać się można kontynuacji spadków.

Zniżkom na rynku towarzyszy nikłe zainteresowanie akcjami, na które wskazuje pozostawanie wskaźnika 3 spółek na rekordowo niskich poziomach.

Z rynku wieje pesymizmemZ rynku wieje pesymizmemZ rynku wieje pesymizmem
Wskaźnik 3 spółek wskazuje na brak zainteresowania kupnem akcji wśród inwestorów.

Nieco lepiej wygląda sytuacja za oceanem, gdzie spadki nie doprowadziły jeszcze do przełamania istotnych wsparć. Jednak i tam nastroje są słabe. W zeszłym tygodniu we wzrosty w ciągu nadchodzących 6 miesięcy wierzyło 35,5 proc. drobnych inwestorów, o 2,4 punktu mniej niż tydzień wcześniej. Wzrósł natomiast, do 31,9 proc., odsetek niedźwiedzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Z rynku wieje pesymizmem