Z TP SA trzeba postąpić ostrożnie

Dariusz Karolak
opublikowano: 06-08-2001, 00:00

Z TP SA trzeba postąpić ostrożnie

Brak porozumienia SP z FT dał silny impuls podażowy, który przełamał historyczne dno z jesieni ‘98 (15,6) , co otworzyło drogę do wsparcia długoterminowego kanału spadkowego przy 13 zł. Ponieważ piątkowy handel nosił znamiona paniki, dotarcie do wsparcia kanału nie musi być obligatoryjne, a rynek może ustabilizować się w strefie 14-15.

Z drugiej strony gruba i długa świeca tygodniowa nie daje wielkich nadziei na nagłą poprawę sytuacji. Skoro padła kocepcja równości fal A i C w ujęciu procentowym, alternatywą pozostaje prosta równość tych fal, którą uzyskamy przy cenie 10,4 zł, ale na miejscu niedźwiedzi nie robiłbym sobie wielkiego apetytu. Założenie idealnej równości czasowej, 158 sesji, na punkt zwrotny wyznacza 8 VIII. Koniec bessy TPSA wydaje się być bliżej niż się to powszechnie wydaje, ale ostrożności nigdy za wiele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Z TP SA trzeba postąpić ostrożnie