Z uwagi na 'shutdown' Departament Handlu USA wstrzymuje publikację danych makro

opublikowano: 27-12-2018, 07:05

Biuro Analiz Ekonomicznych amerykańskiego Departamentu Handlu i Census Bureau nie będą publikować danych makroekonomicznych podczas trwającego częściowego wstrzymania prac rządowych instytucji (tzw. shutdown), donosi Reuters powołując się na artykuł opublikowany przez dziennik „The Wall Street Journal”.

Departament Handlu publikuje kluczowe dane na temat produktu krajowego brutto, inflacji, dochodów osobistych i wydatków, handlu i sprzedaży nowych domów, z których większość jest ściśle obserwowana przez inwestorów i decydentów.

Siedziba główna Departamentu Handlu USA w Waszyngtonie
Zobacz więcej

Siedziba główna Departamentu Handlu USA w Waszyngtonie fot. Bloomberg

Z powodu wygaśnięcia środków w Kongresie na rok finansowy 2019, Departament Handlu USA jest zamknięty - napisano w komunikacie na stronie internetowej departamentu. Dodano, że "strony internetowe Departamentu Handlu nie będą aktualizowane aż do odwołania".

Urzędnik Departamentu Handlu powiedział wcześniej, że nowe dane o sprzedaży domów, które miały zostać opublikowane w czwartek, zostaną opóźnione, o ile częściowe zamknięcie rządu będzie kontynuowane.

Inne dane, które mogą zostać odroczone, obejmują zaktualizowane dane na temat pozwoleń na budowę domów w USA (zaplanowane na czwartek) oraz raport na temat wcześniejszych wskaźników ekonomicznych, w tym bilansu handlowego towarów (zaplanowany na piątek).

Częściowe wstrzymanie prac rządu federalnego miało się rozpocząć szóstego dnia po tym, jak prezydent Donald Trump powiedział, że jest gotów czekać tak długo, jak będzie musiał zebrać 5 mld USD od podatników na sfinansowanie budowy muru granicznego pomiędzy USA i Meksykiem

The Wall Street Journal poinformował, że Departament Pracy będzie kontynuował publikację danych, które kompiluje, w tym nowe wnioski o zasiłki dla bezrobotnych, miesięczny raport o zatrudnieniu i inne miary inflacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu