Z Wenecji na Sycylię najtaniej przez Warszawę

  • DI
opublikowano: 22-12-2019, 22:00

W okresie świąteczno-noworocznym bilety na krajowe loty na trasach między odległymi miastami na Półwyspie Apenińskim i na włoskich wyspach kosztują nawet 300 EUR w jedną stronę.

Włosi już wcześniej odkryli, że przed sezonem masowych wyjazdów z Wenecji na Sycylię najlepiej lecieć np. przez Warszawę lub Budapeszt. Dlatego coraz więcej wracających w rodzinne strony na kilka dni rezerwuje loty przez Polskę i Węgry. W tym roku zjawisko osiąga wyjątkowo duże rozmiary. „Czasem matematyka rzuca wyzwanie logice” — podkreśla dziennik „Corriere della Sera”.

Podaje przykład: kto w dzień przed Wigilią chce polecieć z Mediolanu do Palermo, musi za bezpośredni lot samolotami większości linii zapłacić około 180 EUR, tymczasem przelot tanimi liniami w obie strony z przesiadką w Warszawie lub Budapeszcie kosztuje 90 EUR. Media podkreślają, że dla tysięcy osób z południa Włoch, które pracują lub studiują na północy kraju, wyjazd na święta do domu staje się ogromnym wydatkiem. Ceny, które przez większość roku wynoszą nawet 16 EUR, rosną u niektórych przewoźników do 250-300 EUR. Dziennik „La Stampa” napisał, że w wyszukiwaniu tanich połączeń między północą a południem Włoch przez Europę Środkową wyspecjalizowali się studenci z Turynu i dlatego wielu z nich, lecąc z Piemontu do Katanii na Sycylii, zatrzymuje się na chwilę w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane