Z amerykańskich giełd nadal odpływają środki

opublikowano: 19-05-2017, 15:45

W minionym tygodniu z amerykańskich giełd inwestorzy wycofali blisko 9 mld USD, co było następstwem kryzysu politycznego w Waszyngtonie, wyliczył Bank of America Merrill Lynch, na który powołuje się Reuters.

Fundusze zaangażowane w amerykańskie akcje wyciągnęły 8,9 mld USD w ciągu tygodnia do środy 17 maja. To trzeci z rzędu tydzień z opływem środków z parkietów. Co warto podkreślić w tym samym czasie na europejskie giełdy napłynęło 1,1 mld USD, najwięcej od 39 tygodni, przedłużając do 9 z kolei liczbę tygodni z rosnącą wartością środków.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W porównaniu z całym rynkiem na plus zaprezentował się sektor technologiczny, który wzbogacił się o 1 mld USD, szacuje BAML.

Środki rzędu 9,7 mld USD napłynęły z kolei do funduszy obligacyjnych, z czego około 3/3 (6,6 mld USD) do funduszy o rankingu inwestycyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Z amerykańskich giełd nadal odpływają środki