Za darmo przez rok w inkubatorze

TM
17-09-2012, 00:00

Wracajcie do Suwałk — wzywa absolwentów wyższych uczelni prezydent miasta. Biznesowe gniazdko już na nich czeka.

Mniejsze miasta borykają się z odpływem przedsiębiorczych, młodych, zdolnych ludzi. Temu trendowi próbuje przeciwstawić się Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Zaproponował, by 10 absolwentów wyższych uczelni z najlepszymi pomysłami na własną firmę powróciło do podlaskiego miasta i zainstalowało się w inkubatorze technologicznym Parku Naukowo– Technologicznego Polska Wschód. I to za darmo.

— Wróćcie — pomożemy wam otworzyć firmę i będziemyją wspierać przez pierwszy rok, który jest zawsze krytyczny z punktu widzenia utrzymania przedsiębiorstwa na rynku. Liczą się kreatywność i wyniki w nauce — apeluje prezydent Suwałk.

Osoba, która zostanie zakwalifikowana do programu, przez rok otrzyma do dyspozycji kompletnie wyposażone biuro. Wśród dodatkowych, bezpłatnych udogodnień znajdąsię też: możliwość korzystania z internetu, sal konferencyjnych oraz uzyskanie wsparcia prawnego. Po roku młodzi przedsiębiorcy otrzymają szansę kontynuowania działalności gospodarczej w parku na preferencyjnych warunkach przez trzy kolejne lata.

— Ta propozycja skierowana do absolwentów wyższych uczelni będzie cieszyła się wzięciem — przewiduje Wiktor Raczkowski, prezes parku.

Zainteresowani ofertą suwalskiego samorządu są proszeni o przesłanie listu intencyjnego z opisem planowanej działalności i dokładnego CV na adres poczty elektronicznej (park@ park.suwalki.pl) lub tradycyjny (Park Naukowo -Technologiczny Polska — Wschód, ul Noniewicza 10, 16-400 Suwałki).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Za darmo przez rok w inkubatorze