Za dużo drewna w startym parmezanie

AD, Bloomberg
opublikowano: 19-02-2016, 09:25

Amerykańska sieć sklepów Jewel-Osco usunęła właśnie z półek cały dostępny u nich parmezan marki Essential Everyday, ponieważ przekroczyły normy zawartości produkowanej z drewna celulozy.

Decyzja jest pokłosiem wyników badań ujawnionych przez agencję Bloomberg. Wykazały one wynoszący aż 8,8 proc. poziom zawartości celulozy w puszce startego parmezanu marki Essential Everyday. Testy sprawdzały również jej poziom w serkach z innych sklepów, ale w żadnym normy wynoszące 4 proc. nie były przekroczone tak drastycznie. Celuloza jest dodawana do sera, aby zapobiec sklejaniu się wiórków podczas przechowywania w sklepach, ale producenci przesadzili z ilością. Ser sprzedawany w Walmarcie zawierał jej 7,8 proc., w pozostałych przypadkach ilość oscylowała w granicach dopuszczalnych 4 proc.

Relay Foods

Tylko sery marki Whole Foods 365 zawierały jej tak znikomą ilość (0,4 proc.), że nie była wzmiankowana na liście składników.

Sieć Jewel-Osco przeprosiła klientów, wycofała produkt ze sprzedaży we wszystkich swoich 185 sklepach, i zastąpiła feralny parmezan produktem marki własnej. Nie chce jednak ujawnić, kto jest jej dostawcą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Bloomberg

Polecane