Za mało piasku do stworzenia „Duńskiej Doliny Krzemowej” na wyspach

opublikowano: 25-01-2019, 12:03

Plan stworzenie sztucznych wysp w pobliżu Kopenhagi może storpedować niedostateczna dostępność piasku, żwiru i kamieni w kraju, alarmuje Dansk Byggeri, organizacja duńskiej branży budowlanej.

- Wydaje się, że promotorzy projektu zapomnieli o całym procesie budowy planowanych wysp – powiedział Torben Liborius, dyrektor w Dansk Byggeri.

Zobacz więcej

youtube.com

Organizacja szacuje, że aby zaspokoić potrzeby materiału do tego jednego projektu niezbędne byłoby pobranie materiału z co najmniej dziesięciu głębokich wykopów, każdy wielkości 20 boisk piłkarskich. 

- Dlatego właśnie już teraz jest niezbędne opracowanie krajowego planu pozyskania surowców potrzebnych do zabezpieczenie niezbędnych materiałów budowlanych – podkreślił Liborius.

Wcześniej w styczniu rząd Danii ogłosił plan stworzenia dziewięciu sztucznych wysp w pobliżu Kopenhagi, które docelową mają stać się „Duńską Krzemową Doliną”.

Dansk Byggeri oszacowało, że do usypania wysp potrzebne jest ok. 25 mln metrów sześciennych piachu, żwiru i kamienia. Liborius powiedział, że ten materiał może być wydobyty w Danii, ale przewiduje już teraz polityczny konflikt dotyczący miejsca wydobycia.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.dk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy