Za obniżką stóp procentowych w sierpniu głosowało 6 członków RPP

Internet Securities
opublikowano: 02-11-2005, 11:00

Podczas sierpniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) sześciu członków głosowało za obniżką stóp procentowych o 25-50 punktów bazowych, wynika z „Monitora Sądowego i Gospodarczego”.

Podczas sierpniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) sześciu członków głosowało za obniżką stóp procentowych o 25-50 punktów bazowych, wynika z „Monitora Sądowego i Gospodarczego”.

Za obniżką o 25 pb głosowali: Jan Czekaj, Stanisław Nieckarz, Stanisław Owsiak, Mirosław Pietrewicz, Andrzej Sławiński i Andrzej Wojtyna.

Przeciw byli: Dariusz Filar, Marian Noga, Halina Wasilewska-Trenkner oraz Leszek Balcerowicz.

Głosy członków RPP rozłożyły się identycznie w przypadku uchwały o obniżce stóp procentowych w lipcu.

W czerwcu RPP powróciła do nastawienia łagodnego i obniżyła wszystkie stopy procentowe o 50 pb. Następnie w lipcu rada obniżyła stopy o 25 pb i w sierpniu o kolejne 25 pb w przypadku głównej stopy referencyjnej, cały czas utrzymując łagodne nastawienie w swej polityce.

Sierpniowa obniżka stóp procentowych jest piątą w tym roku. Łącznie w tym roku RPP obniżyła główną stopę referencyjną o 2,0 punkty procentowe i od 1 września stopa ta wynosi 4,50%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane