Za oceanem kolejna spadkowa sesja

Marek Druś
06-03-2007, 00:00

NNa giełdach w USA przeważała podaż. Sesje zaczęły się niskim otwarciem. Sprzyjało temu gorsze niż oczekiwano odczytanie lutowego wskaźnika ISM aktywności sektora usług. Dow Jones znalazł się niebezpiecznie blisko poziomu 12.000 pkt. Wywołało to reakcję popytu, który przez kilkadziesiąt minut utrzymywał inicjatywę.

Potem przez większą cześć sesji indeksy poruszały się w trendzie bocznym, czemu towarzyszyły jednak wysokie obroty. Pod koniec handlu znów pojawił się popyt, ale wykorzystany został do pozbywania się akcji. W końcówce sesji wyraźnie dominowała już podaż.

Z blue chipów najlepiej wypadły IBM i Hewlett-Packard. Na rynku technologicznym mocno zdrożały akcje Apple. Prudential podwyższył jego rekomendację w związku z planowanym na koniec marca debiutem systemu operacyjnego spółki. Mocno taniały za to akcje spółek, specjalizujących się w udzielaniu kredytów o podwyższonym ryzyku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Za oceanem kolejna spadkowa sesja