Za pożar lasu nastolatek zapłaci miliony dolarów

DI
opublikowano: 24-05-2018, 22:00

Za spowodowanie pożaru lasu w stanie Oregon amerykański 15-latek ma zapłacić 36 618 330 USD odszkodowania.

Za spowodowanie pożaru lasu w stanie Oregon amerykański 15-latek ma zapłacić 36 618 330 USD odszkodowania. To „kara proporcjonalna do popełnionego przestępstwa” i uwzględnia wyrządzone szkody oraz koszty akcji gaśniczej — podkreślił John Olson, sędzia, kończąc proces cywilny. W lutym w sprawie karnej nastolatek został skazany na pięć lat więzienia w zawieszeniu, 2000 godzin pracy społecznej oraz wysłanie 152 listów z przeprosinami do ludzi i instytucji poszkodowanych w wyniku pożaru.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

We wrześniu 2017 r. odpalał sztuczne ognie w wąwozie Eagle Creek Canyon. Fajerwerki wywołały ogromny pożar lasu, którego gaszenie zajęło straży pożarnej kilkanaście dni. Ogień strawił 200 km2 lasu, co najmniej cztery budynki, wymusił ewakuację kilkuset mieszkańców i sprawił, że przez 10 dni wstrzymany był ruch na międzystanowej autostradzie.

Być może nastolatek nie będzie musiał zapłacić wysokiego odszkodowania w całości. Sąd może wstrzymać obowiązek spłaty po 10 latach, gdy skazany skończy odbywanie kary w zawieszeniu, nie popełni innych czynów karalnych i będzie wywiązywał się ze spłat według harmonogramu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Za pożar lasu nastolatek zapłaci miliony dolarów