Czytasz dzięki

ZA Puławy : W przyszłym tygodniu nowy harmonogram oferty

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-08-2005, 15:33

Zarząd Zakładów Azotowych Puławy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu przedstawi nowy harmonogram prywatyzacyjny tak, aby oferta spółki nie kolidowała czasowo z zaplanowaną na wrzesień sprzedażą akcji PGNiG - poinformował w piątek PAP członek zarządu Puław Marcin Buczkowski.

Zarząd Zakładów Azotowych Puławy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu przedstawi nowy harmonogram prywatyzacyjny tak, aby oferta spółki nie kolidowała czasowo z zaplanowaną na wrzesień sprzedażą akcji PGNiG - poinformował w piątek PAP członek zarządu Puław Marcin Buczkowski.

"Trwają ostatnie uzgodnienia z Ministerstwem Skarbu Państwa i doradcą prywatyzacyjnym w sprawie modyfikacji harmonogramu oferty, w związku z nową sytuacją na rynku po ustaleniu wrześniowego terminu oferty PGNiG" - powiedział Buczkowski.

Puławskie azoty planowały przeprowadzenie oferty na początku września, ale w środę minister skarbu Jacek Socha poinformował, że podniesienie kapitału w Puławach zostało przesunięte. Powodem zwłoki jest przeprowadzenie we wrześniu wartej 1,5 mld zł oferty PGNiG.

Puławy planują pozyskać z nowej emisji 5 mln 515 tys. akcji serii B 300-350 mln zł na inwestycje.

Wcześniej harmonogram prywatyzacyjny Puław zakładał, że zapisy na akcje w transzy instytucjonalnej odbędą się od 8 do 9 września, w transzy indywidualnej miały się rozpocząć 29 sierpnia, a zakończyć 6 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane