Za szklaną ścianą jest jaśniej

opublikowano: 14-12-2020, 16:36
aktualizacja: 13-01-2021, 13:58

W 2016 r. Vitrintec, jako pierwsza polska firma, zaczął projektować, produkować i dystrybuować systemy aluminiowo-szklane do wnętrz budynków.

– Postanowiliśmy wypełnić rynkową lukę. Do 2015 r. systemy wewnętrzne były sprowadzane z Francji, Włoch czy Niemiec. Polacy ich nie robili. Pomyśleliśmy, że możemy to zmienić i tak w 2016 r. powstała spółka Vitrintec. Wymyślenie systemu to dopiero początek. Cały proces certyfikacji, oceny technicznej, dopuszczenia do obrotu, trwa do dwóch lat, dlatego pracowaliśmy nad kilkoma systemami jednocześnie – opowiada Tomasz Rybka, prezes spółki.

Słońce dla wnętrz.Dotychczas Vitrintec opracował sześć systemów aluminiowych, które stosowane są w wielu branżach – w budynkach biurowych, bankach czy nowoczesnych lokalach mieszkalnych. A na tym nie koniec rozwoju.
Słońce dla wnętrz.Dotychczas Vitrintec opracował sześć systemów aluminiowych, które stosowane są w wielu branżach – w budynkach biurowych, bankach czy nowoczesnych lokalach mieszkalnych. A na tym nie koniec rozwoju.

Obecnie firma oferuje sześć systemów aluminiowych, które stosowane są w wielu branżach. Ich instalacja usprawnia funkcjonowanie budynków biurowych, banków czy nowoczesnych lokali mieszkalnych. Firma oferuje systemy podwójnie oszklone, pojedynczo oszklone, loftowe, przeciwpożarowe, a w nowym roku będzie wprowadzać na rynek, jako pierwszy producent w Polsce, ściany przeszklone, mobilne do sal konferencyjnych i biurowych.

Widząc zapotrzebowanie na nietuzinkowe rozwiązania stosowane w aranżacji wnętrz mieszkalnych, kielecka firma jeden z systemów skierowała do klientów detalicznych. Klienci coraz częściej powierzają aranżację mieszkań architektom wnętrz, a ci coraz chętniej wykorzystują szkło i tafle szklane. Oczekują przy tym, żeby rama była jak najmniejsza, najcieńsza, aby dostarczyć do pomieszczenia jak najwięcej światła.

Vitrintec produkuje najniższe profile na rynku o wysokości 25 mm.

Wszystkie produkty wprowadzane na rynek są chronione prawem autorskim, mają wymagane certyfikaty dotyczące m.in. akustyki czy statyki oraz Krajową Ocenę Techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej.

– Dużym wyzwaniem dla naszej firmy był projekt realizowany z bardzo modnymi obecnie szklanymi drzwiami, których ramy miały utworzyć nieregularną siatkę figur geometrycznych na szklanych powierzchniach. Ten projekt wymagał precyzji oraz cierpliwości w aplikowaniu obłych form szprosów na szkło – wspomina Tomasz Rybka.

Firma realizuje również ściany gięte, odpowiednio modyfikując profile.

– Bogata oferta, a zwłaszcza niskie profile, to nasza chluba, podobnie jak tempo rozwoju, ale prawdziwym powodem do dumy jest młody zespół. To zdolni konstruktorzy, kreatywni, zaangażowani i oddani. Dlatego gdy na początku pandemii mieliśmy nieco trudniejszy okres, bo stopniały zamówienia, nie myślałem o zwalnianiu pracowników. Teraz przyjęliśmy nawet kilka osób. Od czerwca znowu dynamicznie się rozwijamy, mamy bardzo dużo pomysłów na nowe produkty i nowe rozwiązania, których nikt w Polsce jeszcze nie wytwarza – zapewnia prezes Tomasz Rybka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane