Zaangażowanie to lepsze wyniki

KATARZYNA J. DERDZIŃSKA
opublikowano: 16-01-2012, 00:00

KOMENTARZ

KATARZYNA J. DERDZIŃSKA

Aon Hewitt

Najlepsi Pracodawcy to te przedsiębiorstwa, w których ponad 65 prac. pracowników jest zaangażowanych, zmotywowanych do wytężonej pracy na rzecz swojej firmy. Okazuje się, że mediana (tj. wartość zysku, którą osiąga lub przekracza dokładnie połowa firm w danej grupie) dla Najlepszych Pracodawców jest aż o 1,6 mln złotych wyższa niż wśród pozostałych pracodawców. Zysk połowy Najlepszych Pracodawców w przeliczeniu na pracownika wynosi nie mniej niż 49 tys. złotych, gdy wśród pozostałych firm jest o 29 tys. złotych niższy.

Od siedmiu lat nasza firma prowadzi Badanie Najlepsi Pracodawcy. Wieloletnie analizy pokazują, że oprócz ponadprzeciętnych wyników i wysokiego wskaźnika zaangażowania firmy, które odnoszą sukces, charakteryzują się również angażującym przywództwem, kulturą wysokich wyników, wiarygodną marką pracodawcy i dbaniem o ciągłość biznesu. Zauważamy też związek między zaangażowaniem a absencją pracowników — im bardziej zaangażowani pracownicy, tym rzadziej opuszczają pracę, a firma ma większe zyski. Graniczną wartością, po której absencja zaczyna spadać, jest wskaźnik zaangażowania na poziomie 40 proc. Średnia absencja wynosi wtedy 20 dni w roku na zatrudnionego. Ale gdy wskaźnik zaangażowania wynosi 70 proc., absencja spada do 8 dni. Również zysk netto zaczyna wtedy gwałtownie rosnąć.

Właśnie rusza kolejna edycja programu Najlepsi Pracodawcy 2012, a wraz z nim siódme badanie Najlepsi Pracodawcy. Do kogo są skierowane i dlaczego warto w nich wziąć udział? Przede wszystkim do firm, które chcą tworzyć dobre środowisko pracy w oparciu o silne przywództwo, kulturę wysokich wyników i zaangażowanie pracowników, a także tych, które mają ambicję być pracodawcą pierwszego wyboru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KATARZYNA J. DERDZIŃSKA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu