Żabka nie wskoczy na giełdę

Grzegorz Nawacki
23-02-2011, 10:45

Penta Investments jest blisko sprzedaży sieci sklepów spożywczych. Na finiszu negocjacji ostro licytują inwestorzy branżowi i finansowi.

 Żabka, sieć sklepów spożywczych, nie wejdzie na giełdę. Po kilku miesiącach analiz, główny akcjonariusz Penta Investments, uznał, że korzystniejsza będzie sprzedaż do inwestora. Wczoraj nasze anonimowe źródła zbliżone do transakcji informowały, że umowa ma zostać podpisana w tym tygodniu, a najbliżej zakupu jest brytyjska sieć Tesco – o czym pisze dzisiejszy „Puls Biznesu”. Według najnowszych, nieoficjalnych informacji pb.pl do podpisania umowy w tym tygodniu raczej nie dojdzie. Bardziej prawdopodobny jest przyszły tydzień. Okazuje się także, że nie jest przesądzone, że polska sieć trafi  w ręce  Brytyjczyków, którzy w ubiegłym roku odkupili od Penty czeską część Żabki. Nasze źródła podają, że w grze wciąż jest inwestor finansowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Żabka nie wskoczy na giełdę