Żabka wskoczy na giełdę

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 07-09-2010, 06:38

Wygląda na to, że Penta Investments chce wyjść z Żabki. Debiut operatora sieci sklepów planowany jest na II kwartał 2011 r. Chętnych na jej akcje raczej nie zabraknie.

Po rynku kapitałowym od kilku tygodni krążyły pogłoski o tym, że czeska grupa Penta Investments szuka banku inwestycyjnego, który będzie jej doradcą przy sprzedaży firmy handlowej Żabka Polska, jednej z największych sieci sklepów. Pojawiły się też nieoficjalne informacje, że doradcą został już wybrany słynny bank JP Morgan. Okazuje się, że w tych plotkach było sporo prawdy.

— Jesteśmy w trakcie wyłaniania podmiotu, który ma nam zapewnić strategiczne doradztwo dotyczące Żabki. Naszym celem jest przygotowanie spółki do debiutu giełdowego w drugim kwartale 2011 r. Wybór doradcy zostanie już wkrótce dokonany — ujawnia Martin Danko, rzecznik grupy Penta Investments.

Czesi zainwestowali w Żabkę w maju 2007 r. Penta odkupiła wtedy jej akcje za ponad 500 mln zł od Mariusza Świtalskiego i funduszu z grupy AIG, pokonując w wyścigu o jej przejęcie m.in. Ruch.

Choć szczegóły planów dotyczących debiutu giełdowego Żabki nie są na razie znane, już dziś wiadomo, że będzie to istotne wydarzenie dla firm z branży handlowej, które może wpłynąć na jej kształt i układ sił.

Więcej we wtorkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane