Ząbkowice - ERG obiecują poprawę

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 27-03-2006, 00:00

Chcemy pokazać, że potrafimy zarabiać — mówi prezes firmy. Inwestorzy już w to uwierzyli.

W ostatnich dniach nastąpił wyraźny wzrost zainteresowania akcjami Zakładów Tworzyw Sztucznych Ząbkowice-ERG. Spółka specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju folii, taśm samoprzylepnych czy wyrobów wtryskowych w czwartek zyskała prawie 6 proc., a w trakcie piątkowej sesji drożała nawet 8,3 proc. I to przy sporych obrotach.

— Za tymi wzrostami nie stoi żadne konkretne wydarzenie. Myślę, że inwestorzy zaczynają wierzyć, że możemy pokazywać dobre wyniki finansowe — mówi Jarosław Lenartowski, prezes Ząbkowic.

Najgorszy, czyli niezły

Odzyskanie zaufania to jest jeden z głównych celów, jaki spółka stawia przed sobą w nadchodzących miesiącach. A to dlatego, że z powodu gwałtownego rozchwiania cen surowców w 2005 r. firma z Dąbrowy Górniczej zamiast zapowiadanych ponad 3 mln zł zarobiła ledwie 100 tys. zł.

— Chcemy pokazać, że potrafimy zarabiać i to sporo — dodaje prezes.

Zapewnia, że pierwszy kwartał idzie zgodnie z prognozą zakładającą wypracowanie w całym roku 3,5 mln zł. Do tego powinno dojść 800 tys. zł ze spółki zależnej Fleksokolor.

Prezes szacuje, że w pierwszych trzech miesiącach roku sprzedaż wzrosła o 20 proc. — z poziomu blisko 10 mln zł przed rokiem. Będzie też zysk, choć przed rokiem było ponad 100 tys. zł straty.

— Pierwszy kwartał to dla nas najgorszy okres w roku — twierdzi Jarosław Lenartowski.

Pożegnanie z taśmą

Oprócz wyników akcjonariusze mogą liczyć na inne pozytywne wydarzenia w nadchodzących miesiącach. Trwają prace nad akwizycją całkiem sporej spółki, która uzupełni ofertę Ząbkowic. Prowadzone są też negocjacje w sprawie sprzedaży wydziału taśm, co powinno być źródłem dodatkowego zysku. Finalizacji tych dwóch projektów prezes spodziewa się w pierwszej połowie tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu