Zabrakło 12 minut do milionów euro

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 25-08-2005, 00:00

Kiedy w 78. minucie meczu Wisły z Panathinaikosem piłkarze z Krakowa strzelili bramkę, która otwierała im drogę awansu do Ligi Mistrzów, przed zasłużonym klubem pojawiła się ogromna szansa na... zredukowanie długów wobec głównego właściciela. Tak, tak — mistrz Polski nie jest maszynką do zarabiania pieniędzy. Utrzymuje się na powierzchni głównie dzięki hojności Bogusława Cupiała, szefa Tele-Foniki. Gdyby więc Wisła „dowiozła” zwycięską porażkę do końcowego gwizdka, to jej księgowy mógłby w tym roku odetchnąć z ulgą. Za sam awans do piłkarskiego raju tylko od UEFA wpłynęłoby 1,6 mln EUR, za rozgrywki w grupie minimum 2 mln EUR, do tego dochodzą wpływy z transmisji TV i zapewne premie od sponsorów. To był sen na jawie, który prysł, gdy Grecy strzelili kolejne bramki.

Bogusław Cupiał miał dotąd wiele cierpliwości. W mediach już nie raz ogłaszano jego rozwód z krakowskim klubem, po czym okazywało się, że są, ze sobą „na dobre i na złe”. Wygląda na to, że biznesmen z Myślenic, któremu niepiłkarskie interesy idą dobrze, jeszcze raz zaciśnie zęby. Bo gdyby Wisła znajdowała się na GPW (co zresztą dawno temu obiecywano), to dziś jej notowania poleciałyby na łeb na szyję. I czy w takim momencie warto byłoby ją sprzedawać? Chyba nie. „Nie mam nawet komu oddać Wisły” — mówi szczerze szef Tele-Foniki.

Płakać nad rozlanym mlekiem też już nie ma co. Realne straty można powetować sobie tylko częściowo, grając w Pucharze UEFA, choć tu już o takich pieniądzach jak w Lidze Mistrzów można tylko pomarzyć. I trzeba wysoko w nim zajść, by nie wylosować w kolejnych eliminacjach Realu, Barcelony czy nawet Panathinaikosu, na którym potknęły się już przynajmniej trzy polskie drużyny. I który zabrał im całkiem duże pieniądze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy