Zabrakło kasy z Unii

Miłosz Marczuk
opublikowano: 18-02-2010, 07:19

Ministerstwo rozwoju skasowało wiosenne nabory wniosków na dofinansowanie nowatorskich produktów. Biznes skarży się na  niespodziewane cięcie unijnych środków.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (MRR) zaktualizowało tegoroczny harmonogram konkursów w ramach finansowanego przez UE Programu Innowacyjna Gospodarka. Odwołało takie giganty, jak działania 4.4 oraz 1.4-4.1.

— Z rozmów z przedstawicielami MRR wiemy, że ministerstwo przygotowuje propozycje tzw. realokacji [przesunięcie pieniędzy — red.]. Robi to jednak późno, informując na swojej stronie www o odwołaniu konkursów. Przedsiębiorca ma prawo czuć się oszukany i zagubiony, zwłaszcza że harmonogram na rok 2010 powstawał, kiedy wiadomo było, iż budżet tych działań kurczy się bardzo szybko. Mam nadzieję, że wkrótce na stronie internetowej MRR pojawi się komunikat o nowych terminach konkursów w tych działaniach — ocenia Marzena Chmielewska, dyrektorka Departamentu Funduszy Strukturalnych PKPP Lewiatan.

Szybko to jednak nie nastąpi.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Polecane