Zachodni = deweloperka

GRA
opublikowano: 24-01-2008, 00:00

W planie dla Zachodniego NFI na ten rok nie ma radykalnych zmian. Jego osią są dwie warszawskie inwestycje deweloperskie.

W planie dla Zachodniego NFI na ten rok nie ma radykalnych zmian. Jego osią są dwie warszawskie inwestycje deweloperskie.

Długo oczekiwaną strategię rynek poznał przed wczorajszą sesją. W jej trakcie notowania firmy rosły nawet do 2,2 zł (o 5,7 proc.) (ostatecznie zakończyły sesję na 0,48 proc. plusie, podobnie jak cały rynek).

Główne kierunki działań firmy zostały zachowane. Fundusz skoncentruje się na dwóch warszawskich inwestycjach deweloperskich: Praga z Okna i Fabryka PZO. Pierwsza zakłada wybudowanie osiedla mieszkaniowego o powierzchni użytkowej minimum 125 tys. mkw. Projekt PZO polega na rewitalizacji terenu i adapta- cji istniejących budynków na tzw. lofty.

— W przypadku projektu PZO pierwsze przychody zaksięgujemy nie wcześniej niż w drugiej połowie 2009 r. natomiast w Pradze z Okna nastąpi to pod koniec 2010 r. —wyjaśnia Marcin Rulnicki, prezes Zachodniego NFI.

Poza tym fundusz chce nadal czerpać przychody z najmu. W tym roku wyniosą około 9 mln zł. Nadwyżki finansowe firma będzie inwestować w kolejne projekty nieruchomościowe.

— Przyglądamy się właśnie kilku z nich. Prawdopodobnie w tym roku przynajmniej jeden lub dwa trafią do naszego portfela — przewiduje Marcin Rulnicki.

W strategii nie ma ani słowa o ewentualnym pozyskaniu partnera branżowego. A taką możliwość sygnalizowały wcześniej władze spółki.

— Nie wykluczamy współpracy z inwestorem branżowym, ale to tylko jedna z wielu opcji. Na razie nie prowadzimy żadnych konkretnych rozmów w tej sprawie — wyjaśnia prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane