Zadłużenie i bezpieczeństwo finansowe Polaków

Materiał partnera
opublikowano: 21-06-2018, 16:35
aktualizacja: 21-06-2018, 16:36

Zadłużenie gospodarstw domo­wych w Polsce jest relatywnie niskie. W ze­szłym roku wyniosło około 35 proc. PKB. To granica dolnego przedziału wskazane­go w badaniach MFW, jako zakres opty­malny dla wzrostu gospodarczego. Każdy dług ma jednak duży wpływ na funkcjonowanie gospodarstw domowych. Zarówno perspektywa makroekonomii, jak i perspektywa zadłużenia przeciętnego Polaka stały się podstawą do powstania raportu „Zadłużenie i bezpieczeństwo finansowe Polaków”, opracowanego przez analityków SpotData na zlecenie Provident Polska.

Raport pokazuje, w jaki sposób kształtuje się zadłużenie polskich gospodarstw w odniesieniu do podstawowych wskaźników makroekonomicznych, porównuje je z tendencjami na globalnych rynkach. Wybiega również w przyszłość, prognozując rysujące się trendy zadłużenia polskich konsumentów w odniesieniu do zjawisk gospodarczych i demograficznych. Ocenia również, jaki wpływ na rynek usług kredytowych ma rozwój nowych technologii. Będą szansą czy zagrożeniem dla sektora finansowego?

Pobierz cały raport „Zadłużenie i bezpieczeństwo finansowe Polaków”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zadłużenie i bezpieczeństwo finansowe Polaków