Żagle Warmii i Mazur - wspieramy najlepszych!

  • Materiał partnera
opublikowano: 01-03-2019, 15:09

Żagle Warmii i Mazur to prestiżowa nagroda przyznawana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głównym celem konkursu jest wyłonienie topowych firm z regionu oraz ich promocja zarówno na rynkach lokalnych, jak i zagranicznych.

Prestiżowe wyróżnienie

Nagrodę można otrzymać w jednej z trzech kategorii: Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur, Warmińsko -Mazurska Nagroda Jakości oraz Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS. – Nazwa konkursu „Żagle Warmii i Mazur” nie jest przypadkowa – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Nawiązuje ona do tradycji naszego regionu znanego jako Kraina Tysiąca Jezior. Ponadto „żagle” to smukłość, zwinność, ale też potęga i prestiż – kontynuuje.

 Wzór do naśladowania

– Laureatami poszczególnych kategorii są firmy stanowiące wzór do naśladowania – podkreśla marszałek. – Spadające bezrobocie oraz wzrost środków na kolejne inwestycje to zasługa prężnie działających firm w regionie. Chylimy przed nimi czoło i zachęcamy do działania, tak aby region dalej się rozwijał, a mieszkańcy ze spokojem patrzyli w przyszłość – dodaje. Nagroda jest swego rodzaju drogowskazem także dla coraz bardziej świadomych konsumentów, którzy przykładają wagę do surowców, z jakich powstają produkty; do sposobu, w jaki powstały; do warunków, w jakich przebywają zwierzęta. – Nie ma konkurencyjności bez jakości – stwierdza marszałek. – Niestety, obecnie sama jakość czasami nie wystarcza, trzeba wyjść do klienta, zachęcić go do zakupu. Potrzebne są na to finanse, a z nimi bywa różnie, zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach. Żagle Warmii i Mazur mają promować nagrodzone produkty i usługi na rynku lokalnym oraz krajowym i międzynarodowym – kontynuuje marszałek.

 Priorytetem pracownicy i środowisko

 Na szczególną uwagę zasługuje inicjatywa premiująca przedsiębiorców wdrażających działania propracownicze, wspierających społeczność lokalną, dbających o środowisko naturalne, szanujących klientów, dostawców, podwykonawców i kooperatorów. Takie postawy promuje kategoria Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS. – Uważam, że nie można marzyć o rozwoju gospodarczym i strategii przedsiębiorstw bez społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi marszałek. – Dlatego wyróżniamy te przedsiębiorstwa, które myślą o swoich pracownikach, ich bezpieczeństwie i wynagradzaniu; stosują coraz nowocześniejsze technologie produkcji dbające o środowisko. Przecież Warmia i Mazury to zdrowe życie i czysty zysk!  – dodaje marszałek.

 Zgłoś się już dziś

 Nabór do konkursu Żagle Warmii i Mazur w edycji 2019 już się rozpoczął. Wszyscy regionalni przedsiębiorcy chcący zawalczyć o tę prestiżową nagrodę mogą wysyłać zgłoszenia. Szczegółowe informacje dostępne są na www.warmia. mazury.pl w zakładce Turystyka i Promocja –> Konkurs „Żagle Warmii Mazur” oraz na www.invest.warmia.mazury.pl. Można również zadzwonić: (89) 512 51 90 lub napisać: zagle@ warmia.mazury.pl.

 Zgłoszenia można przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Departament Koordynacji Promocji, 10-447 Olsztyn, ul. Głowackiego 17, tel. (89) 512 51 70 oraz drogą elektroniczną, wysyłając skan na adres: biuropromocji@warmia.mazury.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

 Dowiedz się więcej:

http://invest.warmia.mazury.pl

fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu