Zagraj w giełdę wierzytelności

Materiał partnera
aktualizacja: 21-04-2017, 09:24

Rynek pożyczek gotówkowych


Prowadzenie firmy pożyczkowej to zadanie, które wymaga kapitału. Dlatego zazwyczaj jest to kolejny biznes, w którym można ulokować oszczędności zgromadzone dzięki innej aktywności biznesowej. Taką drogą poszedł Łukasz Mucha, właściciel śląskiej firmy dystrybucyjnej Batna, działającej w sektorze elektronicznym, która zaszła wysoko w rankingach zarówno Gazel Biznesu, jak i Diamentów Forbesa. Szukając dogodnego miejsca na ulokowanie zysków, Łukasz Mucha postawił na branżę pożyczkową. W 2011 r. powstała firma Look Pożyczka, działająca początkowo na terenie województwa śląskiego.

ŁUKASZ MUCHA
Zobacz więcej

ŁUKASZ MUCHA

właściciel Rockefeller.com.pl

— Od konkurencyjnych pożyczkodawców odróżniało nas to, że po pierwsze bardzo dogłębnie sprawdzaliśmy naszych potencjalnych klientów pod kątem ich zdolności do przyszłej spłaty, a po drugie — mamy rozbudowany zespół konsultantów terenowych, którzy pracują nad płynnością trudniejszych spłat — mówi Łukasz Mucha, właściciel firmy.
Po zbudowaniu zaplecza finansoweg i organizacyjnego oraz własnego know-how pojawił się pomysł utworzenia giełdy wierzytelności, ale w inny niż dotychczas sposób. Według tej koncepcji giełda ta miała nie tylko dać zarobić, ale też wciągnąć inwestora do gry. Tak powstała platforma Rockefeller.com.pl.
— Nasz pomysł łączy trzy różne aspekty: bezpieczeństwo, całkowitą kontrolę inwestycji na każdym jej etapie i grywalny interfejs. Nasza baza to klienci, którzy brali pożyczki w naszej firmie Look, więc zostali już sprawdzeni pod kątem potencjału spłaty zobowiązań. Skuteczność naszego modelu pożyczkowego zbudowaliśmy m.in. na tym, że jesteśmy w stanie skutecznie egzekwować spłaty dzięki rozwiniętej sieci konsultantów pracujących w terenie. Również i te usługi oferujemy inwestorom, sprzedajemy im pożyczkę razem z obsługą, w tym windykacyjną. Dodatkowo staramy się wyzwolić wśród naszych klientów chęć rywalizacji, dzięki innowacyjnemu interfejsowi platformy. Jest tak skonstruowana, aby jak najbardziej przypominała grę planszową, np. słynną „Monopoly” — wyjaśnia Łukasz Mucha.
Organizując giełdę wierzytelności Rockefeller jej twórcy postawili właśnie na aspekty bezpieczeństwa pieniędzy inwestorów — na platformie można wykupić nawet gwarancję zwrotu kapitału.
— Pomysł na biznes zawiera w sobie element ryzyka, ale akurat u nas jest ono ograniczone maksymalnie — mówi Łukasz Mucha.
Wszyscy klienci starający się o pożyczkę weryfikowani są w bazach informacji kredytowej BiG, podlegają także starannej selekcji na podstawie wewnętrznego scooringu, a średnia pożyczka w firmie wynosi zaledwie 1100 zł.
— Dzięki tym działaniom oraz systematycznie rozwijanemu know-how spłacalność w spółce wynosi 95 proc. — dodaje Łukasz Mucha. Innym elementem, który przykuwa uwagę inwestorów, jest forma inwestowania. Cały mechanizm jest tak skonstruowany, że inwestor, poczynając od pierwszych „kupionych” pożyczek, dzięki aplikacji mobilnej i przyjaznemu interfejsowi ma podgląd online na wszystkie działania związane z jego inwestycją. Widzi odbiór rat, wizyty windykacyjne i opis
wszystkich działań na konkretnej pożyczce.
— Naszym inwestorom działającym poprzez platformę Rockefeller dajemy możliwość poczucia się właścicielem firmy pożyczkowej. Inwestując już stosunkowo niewielkie pieniądze, można się stać właścicielem kilkunastu pożyczek i faktycznie nimi zarządzać. A istotnym dodatkiem jest gwarancja bezpieczeństwa, która nie jest tylko pustosłowiem, wynikającym z „urzędowego” optymizmu, ale ma pokrycie w faktach. Mamy jedną z najlepszych ściągalności pożyczek w branży — przekonuje Łukasz Mucha.
Przyjazny dla użytkownika interfejs platformy Rockefeller pozwala na prostą i przejrzystą obsługę swojego portfela kredytowego, zarówno pod kątem wejścia w inwestycję, jak i wyjścia — wystarczy jedno kliknięcie. Jeśli inwestor nie jest zadowolony z naszego pośrednictwa w obsłudze, może sam się nią zająć. Łukasz Mucha szacuje średni zwrot inwestycji na około 12 proc. rocznie. Rynek pożyczek gotówkowych

Materiał partnera

 

 

JAK TO DZIAŁA?

  • Bezpieczne inwestowanie w pożyczki na Rockefeller.com.pl

Czym jest platforma Rockefeller.com.pl? Jest to łącznik między siecią jej terenowych przedstawicieli, zajmujących się sprzedażą pożyczek, weryfikacją zdolności kredytowej klientów, odbieraniem rat i skuteczną windykacją należności, a grupą osób, które chcą w te pożyczki zainwestować. Rockefeller zapewnia inwestorom czytelne zasady współpracy, szkolenia, dostęp do systemu informatycznego i profesjonalną obsługę prawną.

  • Jak zostaje się inwestorem?

Inwestor rejestruje się na platformie i weryfikuje swoją tożsamość. Następnie wybiera pożyczki, w które chce zainwestować. Powinien przy tym zwrócić uwagę na kwotę pożyczki, zapoznać się z wysokością oprocentowania, okresem spłaty oraz oceną ryzyka inwestycyjnego.

  •  Czy to bezpieczne?

Pożyczki w Rockefeller.com.pl cechują się jednym z najwyższych w branży współczynników spłacalności, który sięga 95 proc. Jeśli jednak inwestor chce dodatkowo zabezpieczyć zainwestowane pieniądze, może skorzystać z Programu Zwrotu Kapitału. W razie problemów z wypłacalnością pożyczkobiorcy w ciągu 90 dni od ostatniej raty otrzymuje zwrot niespłaconego kapitału do wysokości kwoty, którą zainwestował.

  • Co się dzieje z zainwestowanymi pieniędzmi?

Inwestor ma możliwość śledzenia na bieżąco stanu swoich inwestycji za pomocą mobilnej aplikacji. Logując się do swojego konta, w czasie rzeczywistym obserwuje pracę konsultantów Rockefeller.com. pl. Za pośrednictwem aplikacji może się dowiedzieć, kiedy odwiedzili oni pożyczkobiorcę i czy odebrali ratę. O nowej wpłacie jest również informowany wiadomością mailową i SMS-ową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zagraj w giełdę wierzytelności