Zagraj w giełdę wierzytelności

Materiał partnera
aktualizacja: 21-04-2017, 09:24

Rynek pożyczek gotówkowych


Prowadzenie firmy pożyczkowej to zadanie, które wymaga kapitału. Dlatego zazwyczaj jest to kolejny biznes, w którym można ulokować oszczędności zgromadzone dzięki innej aktywności biznesowej. Taką drogą poszedł Łukasz Mucha, właściciel śląskiej firmy dystrybucyjnej Batna, działającej w sektorze elektronicznym, która zaszła wysoko w rankingach zarówno Gazel Biznesu, jak i Diamentów Forbesa. Szukając dogodnego miejsca na ulokowanie zysków, Łukasz Mucha postawił na branżę pożyczkową. W 2011 r. powstała firma Look Pożyczka, działająca początkowo na terenie województwa śląskiego.

ŁUKASZ MUCHA
Zobacz więcej

ŁUKASZ MUCHA

właściciel Rockefeller.com.pl

— Od konkurencyjnych pożyczkodawców odróżniało nas to, że po pierwsze bardzo dogłębnie sprawdzaliśmy naszych potencjalnych klientów pod kątem ich zdolności do przyszłej spłaty, a po drugie — mamy rozbudowany zespół konsultantów terenowych, którzy pracują nad płynnością trudniejszych spłat — mówi Łukasz Mucha, właściciel firmy.
Po zbudowaniu zaplecza finansoweg i organizacyjnego oraz własnego know-how pojawił się pomysł utworzenia giełdy wierzytelności, ale w inny niż dotychczas sposób. Według tej koncepcji giełda ta miała nie tylko dać zarobić, ale też wciągnąć inwestora do gry. Tak powstała platforma Rockefeller.com.pl.
— Nasz pomysł łączy trzy różne aspekty: bezpieczeństwo, całkowitą kontrolę inwestycji na każdym jej etapie i grywalny interfejs. Nasza baza to klienci, którzy brali pożyczki w naszej firmie Look, więc zostali już sprawdzeni pod kątem potencjału spłaty zobowiązań. Skuteczność naszego modelu pożyczkowego zbudowaliśmy m.in. na tym, że jesteśmy w stanie skutecznie egzekwować spłaty dzięki rozwiniętej sieci konsultantów pracujących w terenie. Również i te usługi oferujemy inwestorom, sprzedajemy im pożyczkę razem z obsługą, w tym windykacyjną. Dodatkowo staramy się wyzwolić wśród naszych klientów chęć rywalizacji, dzięki innowacyjnemu interfejsowi platformy. Jest tak skonstruowana, aby jak najbardziej przypominała grę planszową, np. słynną „Monopoly” — wyjaśnia Łukasz Mucha.
Organizując giełdę wierzytelności Rockefeller jej twórcy postawili właśnie na aspekty bezpieczeństwa pieniędzy inwestorów — na platformie można wykupić nawet gwarancję zwrotu kapitału.
— Pomysł na biznes zawiera w sobie element ryzyka, ale akurat u nas jest ono ograniczone maksymalnie — mówi Łukasz Mucha.
Wszyscy klienci starający się o pożyczkę weryfikowani są w bazach informacji kredytowej BiG, podlegają także starannej selekcji na podstawie wewnętrznego scooringu, a średnia pożyczka w firmie wynosi zaledwie 1100 zł.
— Dzięki tym działaniom oraz systematycznie rozwijanemu know-how spłacalność w spółce wynosi 95 proc. — dodaje Łukasz Mucha. Innym elementem, który przykuwa uwagę inwestorów, jest forma inwestowania. Cały mechanizm jest tak skonstruowany, że inwestor, poczynając od pierwszych „kupionych” pożyczek, dzięki aplikacji mobilnej i przyjaznemu interfejsowi ma podgląd online na wszystkie działania związane z jego inwestycją. Widzi odbiór rat, wizyty windykacyjne i opis
wszystkich działań na konkretnej pożyczce.
— Naszym inwestorom działającym poprzez platformę Rockefeller dajemy możliwość poczucia się właścicielem firmy pożyczkowej. Inwestując już stosunkowo niewielkie pieniądze, można się stać właścicielem kilkunastu pożyczek i faktycznie nimi zarządzać. A istotnym dodatkiem jest gwarancja bezpieczeństwa, która nie jest tylko pustosłowiem, wynikającym z „urzędowego” optymizmu, ale ma pokrycie w faktach. Mamy jedną z najlepszych ściągalności pożyczek w branży — przekonuje Łukasz Mucha.
Przyjazny dla użytkownika interfejs platformy Rockefeller pozwala na prostą i przejrzystą obsługę swojego portfela kredytowego, zarówno pod kątem wejścia w inwestycję, jak i wyjścia — wystarczy jedno kliknięcie. Jeśli inwestor nie jest zadowolony z naszego pośrednictwa w obsłudze, może sam się nią zająć. Łukasz Mucha szacuje średni zwrot inwestycji na około 12 proc. rocznie. Rynek pożyczek gotówkowych

Materiał partnera

 

 

JAK TO DZIAŁA?

Czym jest platforma Rockefeller.com.pl? Jest to łącznik między siecią jej terenowych przedstawicieli, zajmujących się sprzedażą pożyczek, weryfikacją zdolności kredytowej klientów, odbieraniem rat i skuteczną windykacją należności, a grupą osób, które chcą w te pożyczki zainwestować. Rockefeller zapewnia inwestorom czytelne zasady współpracy, szkolenia, dostęp do systemu informatycznego i profesjonalną obsługę prawną.

Inwestor rejestruje się na platformie i weryfikuje swoją tożsamość. Następnie wybiera pożyczki, w które chce zainwestować. Powinien przy tym zwrócić uwagę na kwotę pożyczki, zapoznać się z wysokością oprocentowania, okresem spłaty oraz oceną ryzyka inwestycyjnego.

Pożyczki w Rockefeller.com.pl cechują się jednym z najwyższych w branży współczynników spłacalności, który sięga 95 proc. Jeśli jednak inwestor chce dodatkowo zabezpieczyć zainwestowane pieniądze, może skorzystać z Programu Zwrotu Kapitału. W razie problemów z wypłacalnością pożyczkobiorcy w ciągu 90 dni od ostatniej raty otrzymuje zwrot niespłaconego kapitału do wysokości kwoty, którą zainwestował.

Inwestor ma możliwość śledzenia na bieżąco stanu swoich inwestycji za pomocą mobilnej aplikacji. Logując się do swojego konta, w czasie rzeczywistym obserwuje pracę konsultantów Rockefeller.com. pl. Za pośrednictwem aplikacji może się dowiedzieć, kiedy odwiedzili oni pożyczkobiorcę i czy odebrali ratę. O nowej wpłacie jest również informowany wiadomością mailową i SMS-ową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zagraj w giełdę wierzytelności