Czytasz dzięki

Zagrają przed "wirtualną trybuną"

PAP, DI
opublikowano: 23-05-2020, 09:42

Duński klub AGF Aarhus znalazł sposób na brak kibiców podczas meczów ekstraklasy, która wraca do rywalizacji 28 maja po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

W czwartek trzeci w tabeli AGF podejmie ekipę Randers FC, jednak z powodu pandemii kibice nie będą mogli zasiąść na Ceres Park. Dlatego klub wymyślił alternatywne rozwiązanie.

W różnych sektorach ustawione zostaną ekrany, na których wyświetlany będzie przekaz z komputerów kibiców, którzy mecz oglądać będą w domach. Za pośrednictwem aplikacji Zoom wszyscy obecni na stadionie będą mogli "na żywo" zobaczyć reakcje kibiców na wydarzenia na boisku.

"Jesteśmy dumni, że jako pierwszy klub na świecie skorzystamy z takiej możliwości. Wygląda na to, że będziemy musieli obyć się bez kibiców na trybunach przez jakiś czas, więc może w ten sposób zainspirujemy inne kluby do podobnego działania" - powiedział dyrektor AGF Aarhus Jacob Nielsen.

W celu pojawienia się na ekranie fani muszą wystąpić o darmowy "bilet" oraz wybrać jeden z 22 sektorów.

Po 24 kolejkach duńskiej ekstraklasy w tabeli prowadzi FC Midtjylland z 62 punktami. Zespół z Aarhus, który ma jedno zaległe spotkanie, traci do lidera 22 pkt.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane