Zagranica ma najmniej obligacji Rosji od 2015 roku

opublikowano: 12-04-2021, 18:08

Bank centralny Rosji poinformował, że zagraniczni inwestorzy mieli w marcu najmniej obligacji OFZ od sierpnia 2015 roku, donosi Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że udział zagranicy wśród posiadaczy obligacji Rosji denominowanych w rublach spadał od miesięcy, ale odwrót przyspieszył w ostatnim czasie w związku z rosnącymi obawami nowych amerykańskich sankcji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Dane banku centralnego pokazały, że w marcu nierezydenci mieli 20,2 proc. obligacji OFZ na koniec marca. Na początku miesiąca odsetek wynosił 22,7 proc. Reuters przypomina, że w marcu ubiegłego roku obcokrajowcy mieli ok. 32 proc. obligacji OFZ.

Zagraniczni inwestorzy zaczęli szybciej pozbywać się obligacji OFZ po tym jak prezydent Joe Biden oświadczył w marcu, że prezydent Władimir Putin „zapłaci” za próby ingerowania w wybory w 2020 roku.

Rentowność obligacji 10-letnich OFZ wzrosła w drugiej połowie marca do 7,36 proc. wobec 6,7 proc. pod miesiąc wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane