Zagranica naciska na Orlen

Dariusz Karolak
23-12-2002, 00:00

Strategiczne wsparcie 17,95 pękło. Znajdujące się w okolicach tej ceny zlecenia zabezpieczające wspomogły niedźwiedzie i zepchnęły kurs do przełamanej 10-miesięcznej linii bessy, 17,5, która 25 XII przetnie się z rosnącą od 20 VII linią wsparcia. Jeżeli PKN chce uczestniczyć w efekcie stycznia, po pierwsze nie powinien schodzić poniżej skrzyżowania w. w. linii na 17,4, po drugie w tym tygodniu powinien powrócić nad średnie, ważoną z 20 tygodni oraz dzienną VAMA10, obie na 18 zł.

Nie sposób bagatelizować spadku tygodniowego stochastic'a do strefy wyprzedania, i naruszenie 26-miesięcznej opadającej linii szczytów wskaźnika ruchu kierunkowego DI-. Jedno jest pewne, jeżeli długoterminowa linia bessy, 20,5, ma zostać przetestowana korzystając z efektu stycznia, odsiecz powinna przyjść jak najszybciej. Ponieważ początek stycznia zawsze w historii notowań PKN wyznacza znaczące średnioterminowe szczyty, spodziewaną poprawę notowań warto wykorzystać do redukcji zaangażowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zagranica naciska na Orlen