Zagraniczni dziennikarze z wizytą w łowickich przedsiębiorstwach branży rolno-spożywczej

  • Materiał partnera
opublikowano: 29-03-2018, 16:37
aktualizacja: 29-03-2018, 16:41

Urząd Miejski w Łowiczu, w dniach 19-20 marca 2018 zorganizował wizytę studyjną dla dziennikarzy zagranicznych czasopism w ramach projektu „ŁOWICZ – CENTRUM PRZETWÓRSTWA ROLNO-SPOŻYWCZEGO”. Misja odbyła się w ramach działań na rzecz rozwoju współpracy handlowej z zagranicą i jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. II Oś priorytetowa: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Działanie: II.2: Internacjonalizacja przedsiębiorstw, Poddziałanie: II.2.2: Promocja gospodarcza regionu.

Celem organizowanej wizyty studyjnej było zaprezentowanie potencjału gospodarczego branży spożywczej oraz atutów i możliwości inwestycyjnych w Łowiczu oraz regionie łódzkim. Sam projekt rozpoczął się w marcu 2017, a będzie trwał do końca roku bieżącego i obejmuje wiele działań dotyczących szeroko pojętej promocji lokalnych firm sektora małego i średniego, ze szczególnym uwzględnieniem branży rolno–spożywczej, funkcjonującej w Łowiczu.

Do udziału w wizycie zaproszeni zostali dziennikarze z Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy, pracujący na co dzień w poczytnych periodykach gospodarczych, skupionych wokół tematyki przetwórstwa owocowo-warzywnego, rolnictwa i rozwoju przedsiębiorczości.

Zaproszeni dziennikarze odwiedzili wiodące firmy łowickie:

  • Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek Spółka Jawna
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe „FIRMA” Józef Brejnak
  • Spółka Ogrodniczo - Pszczelarska „PSZCZÓŁKA” w Łowiczu Sp. z o. o.
  • ZPOW AGROS NOVA Sp. z o. o. sp. k.

Dzięki tym wizytom dziennikarze mieli okazję przekonać się, że region łowicki jest jednym z liderów na rynku przetwórstwa owoców i warzyw oraz produkcji słodyczy w Polsce. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli innowacyjne inwestycje, zobaczyli w jaki sposób wytwarzane są wyjątkowe produkty, a także spotkali się z Burmistrzem Łowicza Krzysztofem Janem Kalińskim.

Wynikiem spotkania będą artykuły w zagranicznych pismach dotyczące potencjału gospodarczego regionu łowickiego, jako centrum przetwórstwa rolno-spożywczego. Zebrane podczas wizyty materiały będą wykorzystane również w dalszych działaniach promocyjnych regionu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu