Czytasz dzięki

Zagraniczni inwestorzy kupili rekordową wartość chińskich akcji

opublikowano: 30-01-2019, 07:16

Po bardzo słabym ubiegłym roku, inwestorzy zagraniczni znów powrócili w styczniu na chińskie giełdy, ustanawiając nowy rekord zakupów akcji.

Łącznie w pierwszym miesiącu 2019 r. kupili akcje typu A o wartości przekraczającej 51,8 mld juanów (7,7 mld USD) poprzez handel na połączonych rynkach w Shenzhen i Szanghaju. 

Chiny, giełda
Zobacz więcej

Chiny, giełda fot. Bloomberg

Tym samym to najlepszy wynik dotyczący napływu kapitałów od czasu drugiego połączenia z parkietem w Hongkongu z końcówki 2016 r. 

Fundusze powracają na rynki wschodzące po tym, jak amerykański Fed spowolnił tempo podwyżek stóp procentowych. Akcje wykazują niską wycenę i możliwe ożywienie fundamentalne dzięki bodźcowi rządowemu – ocenił  Vincent Hsu, menedżer funduszu w Fuh-Hwa Securities Investment Trust z siedzibą w Tajpej.

W 2018 r. z chińskich giełd zostały wycofane środki o wartości 2,3 bln USD, kiedy to główny indeks giełdy w Szanghaju spadł o 25 proc., a analogiczny wskaźnik dla parkietu w Shenzhen spadł aż o 33 proc. co jest najgorszym wynikiem od czasu krachu finansowego sprzed dekady. Nawet mimo tak niesprzyjających okoliczności inwestorzy zagraniczni kupili w 2018 r.  akcje klasy A o wartości netto 294 mld juanów.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane