Zainteresowanie lotami do USA spadła po wygranej Trumpa

AD
16-11-2016, 10:54

Dzień po wygranej Donalnda Trumpa w wyborach prezydenckich liczba wyszukiwań lotów do USA z całego świata zmalała średnio o 30 proc. - podaje serwis biletów lotniczych Kayak, działający w 40 krajach świata. Wzrosło natomiast wewnętrzne zainteresowanie pobytami w jego hotelach.

Dane o wyszukiwaniach lotów porównano z wyszukiwaniami z każdej środy roku 2016 oraz z okresem po poprzednich wyborach prezydenckich w USA. W tygodniu głosowania odnotowano również spadek o 18 proc. w stosunku do średniej liczby zapytań dla drugiego tygodnia każdego miesiąca w 2016 roku.

Zobacz więcej

Nicola/Flickr

- Nasza analiza pokazuje, że wydarzenia, którymi żyje cały świat, mają widoczny wpływ także na zachowania podróżnych. Podobne statystyki przeprowadziliśmy podczas wygranej Baracka Obamy w 2012 roku, kiedy w ciągu tygodnia (między 31 października a 6 listopada ) odnotowany został 8-procentowy wzrost liczby wyszukiwań do USA wśród podróżnych z całego świata - podsumowuje Vera Pershina, dyrektor regionalny Kayak na Polskę i Rosję.

Trend spadku zainteresowania pobytem w USA na najwyższym poziomie utrzymywał się w Europie, najmocniej wśród Polaków (-34 proc. ) i Francuzów (-23 proc). Wyłamali się z niego wyłącznie Niemcy, gdzie tuż po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta  liczba wyszukań lotów do USA wzrosła, i to aż o 96 proc. - Wygląda na to, że podróżni liczą tam na atrakcyjne ceny połączeń za ocean - mówi Vera Pershina.

Inny trend zaobserwowano natomiast jeśli chodzi o hotele należące do prezydenta-elekta. Zainteresowanie nimi najpierw spadało - po pierwszej debacie telewizyjnej z udziałem Donalda Trumpa, a następnie rosło. Trend umocniło zwycięstwo w wyborach i obecnie zainteresowanie pobytem we włościach prezydenta-elekta rośnie średnio  o 13 proc. 

 Kayak sprawdził również zainteresowanie Amerykanów wyjazdami zagranicznymi, które mocno wzrosło dzień po wyborach. Największy procent klientów wyszukiwarki chciało wówczas kupić bilet do Rosji (33 proc.) i Francji (29 proc.)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Zainteresowanie lotami do USA spadła po wygranej Trumpa