Zakaz sprzedaży tabletu Galaxy w USA

TR
opublikowano: 27-06-2012, 09:16

Amerykański sąd, w oparciu o materiał dowodowy zgromadzony przez Apple, wprowadził zakaz sprzedaży w USA tabletu Samsung Galaxy 10.1 – poinformowała agencja AP.

Sąd przystąpił na wniosek Apple, w którym koncern z Cupertino argumentuje, iż koreański Samsung przy projektowaniu tabletu Galaxy 10.1, skopiował design iPada.

Zobacz więcej

Amerykański sąd, w oparciu o materiał dowodowy zgromadzone przez Apple, wprowadził zakaz sprzedaży w USA tabletu Samsung Galaxy 10.1

- Apple zgromadziło bardzo silny materiał dowodowy – skomentowała sędzina Lucy Koh.

W grudniu poprzedniego roku ten sam organ sadowniczy wydał oświadczenie, że urządzenia Samsunga i Apple są niemal identyczne, jednak powstrzymał się od wprowadzenia zakazu sprzedaży tabletu Galaxy.

Teraz, po kolejnym rozpatrzenia sprawy, taka decyzja została podjęta.

- Samsung ma prawo konkurować, ale nie powinien tego czynić w nielegalny sposób, poprzez wprowadzenie na rynek produktów łamiących prawa patentowe – stwierdziła sędzina, po czym dodała, że Apple mogłoby zostać skrzywdzone, gdyby sprzedaż GalaxyTab 10.1 była kontynuowana.

Przedstawiciele koreańskiego giganta byli rozczarowani orzeczeniem sądu, aczkolwiek zakaz sprzedaży modelu Galaxy 10.1 nie powinien przeszkodzić w operacjach koncernu w USA.

- Podejmiemy legalne środki w tej sprawie i nie sądzimy, by wydane orzeczenie miało znaczący wpływ na biznes Samsunga w USA. Portfolio produktów Galaxy Tab jest tutaj bardzo zróżnicowane – skomentowali decyzję sądu przedstawiciele Samsunga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu